Relacja minuta po minucie

Hoop Polonia Warszawa - Ruch Radzionków 2:1 (1:0). Sobota 14.X, godz. 14. Stadion Polonii przy ul. Konwiktorskiej. BRAMKI: Kamil Jakubiak 2 (3 min po podaniu Arkadiusza Bąka, 64 min po podaniu Arkadiusza Bąka ) - Waluś (89 min po podaniu Sierki) SKŁADY. POLONIA: Mariusz Liberda - Tomasz Ciesielski, Tomasz Wieszczycki, Marcin Kuś - Mateusz Bartczak (58. Gołaszewski), Maciej Scherfen (46. Bykowski), Arkadiusz Bąk, Emmanuel Ekwueme (72. Kaliszan), Tomasz Kiełbowicz - Kamil Jakubiak, Emmanuel Olisadebe. RUCH: Jarosław Przewoźnik - Wojciech Myszor, Roman Madej (Ż) , Bartłomiej Wilk (Ż) 72. Kosmel), Marek Szymiński, Czesław Wrześniewski, Rafał Jarosz, Rafał Oprządek, Wojciech Grzyb, Marian Janoszka (76. Markowski), Robert Sierka. WIDZÓW 3 tys. SĘDZIUJE: Antoni Fijarczyk ze Stalowej Woli.
W pierwszym składzie Polonii gra Emmanuel Olisadebe, być może ostatni raz na Konwiktorskiej. Do końca października mają się wyjaśnić losy jego transferu do jednego z klubów ligi włoskiej.

3 min - GOOOOOOOOOOL! Polonia prowadzi 1:0. Bramkę zdobył debiutujący w Polonii Kamil Jakubiak, podawał Arkadiusz Bąk, który dośrodkował z prawego skrzydła prosto na głowę trenującego z zespołem od zaledwie 2 tygodni Jakubiaka.

12 min - strzał Sierki, jednak niecelny

28 min - błąd Wieszczyckiego, przejął piłkę Sierka (Ruch R.) podał do Jarosza (Ruch R.) a ten strzelił w poprzeczkę bramki Polonii.

28 min - dośrodkowanie z rzutu wolnego Bartczaka (Polonia), Scherfchena główkuje ale broni Przewoźnik (Ruchu R.).

29 min - kontra Ruchu R. Grzyb strzela na bramkę Polonii, broni Liberda (Polonia).

42 min - żółta kartka dla Madeja (Ruch R.) za faul na Bartczaku (Polonia).

45 min - żółta kartka dla Wilka (Ruch R), za faul na Olisadebe (Polonia).

Koniec pierwszej połowy.

Mecz na słabym poziomie. Mało ciekawych akcji z jednej jak i z drugiej strony. Polonia jak na mistrza Polski gra słabo.

46 min - zmiana w Polonii: Bykowski za Scherfchena.

54 min - błąd znowu popełnił Tomasz Wieszczycki, który gra ostatniego stopera, o mało co nie zakończył się utratą bramki po strzale Rafała Jarosza, który mocno strzelił ale Liberda końcami palców zdołał wybić, piłka trafiła w słupek.

58 min - zmiana w Polonii: Igor Gołaszewski za Bartczaka.

64 min - GOOOOOOL! Polonia prowadzi 2:0. Drugą bramkę zdobył debiutujący w barwach Polonii Kamil Jakubiak po podaniu Arkadiusza Bąka.

72 min - zmiana w Polonii: Arkadiusz Kaliszan za Ekwueme.

72 min - zmiana w Ruchu Radzionków: Daniel Kosmel za Wilka.

73 min - strzał głową Kaliszana obok słupka.

76 min - zmiana w Ruchu Radzionków: Krystian Markowski za Janoszkę.

80 min - szybka akcja Polonii, Gołaszewski podaje do Olisadebe, który strzela na bramkę Ruchu Radzionków ale piłka odbija się jeszcze od obrońcy i Przewoźnik (Ruch R.) broni.

87 min - zmiana w Ruchu Radzionków: Waluś za Jarosza.

89 min - GOOOOL! Bramka dla Ruchu Radzionków zdobył Waluś po podaniu Sierki.