Ruch Chorzów - Amika Wronki 3:1 (3:1) - relacja minuta po minucie

Ruch Chorzów - Amika Wronki 3:1 (3:1). 1 październik, niedziela, godz. 17.30, stadion przy ulicy Cichej. BRAMKI: 0:1 Kryszałowicz (15.), 1:1 Jamróź (21.), 2:1 Górski (26.), 3:1 Bizacki (29.). SKŁADY. RUCH: Jakub Wierzchowski - Maciej Mizia (46. Tomasz Szuflita) Ż, Mariusz Masternak, Marek Wleciałowski - Sławomir Paluch, Bartłomiej Jamróz Ż, Łukasz Surma, Mamia Jikia, Robert Górski (74. Jerzy Gąsior)- Grzegorz Skwara (59. Mariusz Śrutwa), Krzysztof Bizacki. AMIKA: Jarosław Stróżyński - Mariusz Bosacki Ż, Marek Bajor, Dariusz Dudka - Tomasz Sokołowski, Jarosław Bieniuk, Dariusz Jackiewicz Ż, Mariusz Kukiełka (72. Radosław Biliński), Marek Zienczuk (46. Piotr Dubiela ) - Grzegorz Król, Paweł Kryszałowicz. SĘDZIUJE: Grzegorz Gilewski (Radom). WIDZÓW: 2385.
6 min. - Skwara dośrodkowuje z lewej strony pola karnego, piłka nie dociera jednak do niepilnowanego Bizackiego. Łapie ją bramkarz gości.

12 min. - po podaniu Palucha z 10 metrów strzela Bizacki, prosto jednak w Stróżyńskiego.

15. min - po dośrodkowaniu Bienuka, Kryszałowicz strzela głową. Piłka kozłem lobuje bramkarza Ruchu.

21. min - Bizacki podaje na 25 metrów, a Jamróź strzela mocno w prawy róg, widząc źle ustawionego Stróżyńskiego i jest remis.

22. min - Bizacki ogrywa Bajora i strzela z lewej strony. Piłka ociera się o ręce Stróżyńskiego i wychodzi na róg.

24. min - Bizacki podaje do Skwary, a ten minimalnie strzela z woleja obok bramki.

26. min - Paluch wszedł w pole karne podał na piąty metr, a Górski z bliska strzela na 2:1.

Ruch nadal przeważa, Amika na boisku nie istnieje.

29. min - po rzucie rożnym Jamróz strzela na bramkę gości, ale piłka odbija się od obrońców Amiki. Piłka wraca do niego, podaje do niepilnowanego Bizackiego a ten z ostrego kąta strzela na długi róg i jest 3:1.

30. min - Kukiełka strzela z 25 metrów, wprost z ręce dobrze ustawionego Wierzchowskiego.

34 min. - z rzutu wolnego w pole karne Ruchu piłkę wrzuca Zieńczuk. Ni to strzał ni to dośrodkowanie. Wierzchowski bez kłopotu łapie futbolówkę.

37. min - po faulu na Jackiewiczu Jamróz dostaje żółtą kartkę.

38. min - z 16 metrów z rzutu wolnego strzela Kukiełka, trafia w mur.

Amika w środku pola od kilku minut ma przewagę. Ruch wydaje się być usatysfakcjonowany wysokim prowadzeniem.

40. min - po faulu na Kryszałowiczu, Mizia otrzymuje żółtą kartkę.

43. min - po starciu z Wleciałowskim na boisku leży Król.

44. min - po interwencji lekarza na boisko wraca Król.

Sędzia dolicza minutę.

45. min. - Paluch strzela płasko z 25 metrów. Stróżyński z trudem łapie piłkę.

Gospodarze od początku przeważali, jednak błąd w 15 minucie kosztował ich utratę gola. Ruch jednak jest dzisiaj drużyną lepszą i ich przygniatające ataki przyniosły efekty. Wydawałoby się, że trzy bramki zdobyte w osiem minut odbiorą ochotę do gry gościom. Jednak od tej pory Amika gra lepiej, druga część może być jeszcze ciekawsza.

Rozpoczęła się druga połow

W Ruchu za Mizię wszedł Szuflita, a w Amice Zienczuka zmienił Dubiela.

48. min - Jikia podaje w pole karne do Bizackiego a ten strzela wysoko nad bramką.

51. min - po faulu na Paluchu, Bosacki otrzymuje żółta kartkę.

Piłkarze Ruchu cofnęli się na swoją połowę. Dobrze wybijając z rytmu gości.

53. min - Jackiewicz dostaje żółtą kartkę po faulu na Paluchu, który jest opatrywany za linią boczną.

55. min - szybki kontratak Ruchu. Jikija podaje w pole karne Bizackiemu, któremu w ostatniej chwili piłkę odbiera Bosacki.

56. min - strzela Kukiełka, piłka jednak uderzona jest zbyt słabo i Wierzchowski bez kłopotu łapie piłkę.

59. min - Za Skwarę na boisko wchodzi Śrutwa.

62. min - po centrze Amiki, Górski strzela... na własną bramkę, chcąc wybić futbolówkę. Piłka minimalnie mija spojenie bramki Wierzchowskiego.

64. min - z pierwszej piłki strzela Surma z 20 metrów. Piłka szybuje wysoko nad bramką.

Mnożą się niecelne podania. Tempo meczu jest słabsze niż w pierwszej połowie.

66. min - Surma podaje na czystą pozycję w pole karne. Górski z Bizackim zderzają się... w walce o piłkę. Nic nie wynika z tej akcji.

70. min - Centruje Jikija, jednak dobrze wychodzi Stróżyński i łapie piłkę.

72. min - za Kukiełkę wchodzi Biliński.

73. min - z linii pola karnego strzela Król, zbyt słabo aby zaskoczyć bramkarza Ruchu.

74. min - za Górskiego wchodzi Gąsior.

74. min - zza pola karnego strzela Sokołowski. Niewiele nad bramką Wierzchowskiego.

79. min - Jikija podaje na piąty metr Bizackiemu. Napastnik Ruchu podkręca jednak piłkę i trafia w słupek.

85. min - sędzia nie uznaje bramki dla Ruchu. Strzał Bizackiego zza pola karnego celnie dobija Śrutwa, niestety jest na spalonym.

Wynik meczu jest już chyba przesądzony i nikt na ławce gości nie wierzy już w uzyskanie korzystnego rezultatu.

88. min - Dubiela strzela wysoko nad bramką z rzutu wolnego.

Sędzia dolicza dwie minuty.

90. min - Jikija strzela obok słupka z pola karnego.

90. min - Biliński strzela płasko obok słupka.

PODSUMOWANIE MECZU: Po dobrej pierwszej połowie, w której Ruch przeważał i potrafił tą przewagę udokumentować golami, druga część meczu nie była już tak ciekawym widowiskiem. Piłkarze Amiki jak gdyby pogodzeni z porażką, nie potrafili poradzić sobie z defensywą gospodarzy. Drużyna Ruchu chociaż miała nadal przewagę, w drugiej części była już raczej zadowolona z prowadzenia i nie atakowała już z takim zaangażowaniem.