Dyskobolia Grodzisk Wlkp. - Pogoń Szczecin 2:1 (1:0) - relacja minuta po minucie

Sobota 30 IX., godz. 15.00, stadion w Grodzisku Wielkopolskim. Dyskobolia Grodzisk Wlkp. - Pogoń Szczecin 2:1 (1:0). BRAMKI: 1:0 Kłosiński (38. min dobitka po strzale Pruska), 2:0 Prusek (58. min po podaniu Kacprzaka), 2:1 Brasilia (67. min z rzutu wolnego za zagranie ręką Krzysztofa Majdy). SKŁADY. DYSKOBOLIA: Kotorowski - Witkowski Ż, Majda, Lewandowsk Ż, Rybarczyk, Prusek, Szewcow (46. Nuckowski), Kozioł, Piechniak (81. Janeczek), Kacprzak (79. Araszkiewicz), Kłosiński Ż. POGOŃ: Majdan - Wiechowski, Węgrzyn, Doković Ż, Szubert (61. Mielcarski), Chifon (12. Pokładowski Ż), Gęsior, Dymkowski Ż (66. Dubicki), Brasilia Ż, Fornalak, Kaliciak Ż. SĘDZIA: Krzysztof Słupik (Tarnów). WIDZÓW: 3 tys. (300 ze Szczecina).
W Dyskobolii po raz pierwszy po kontuzji gra Jacek Kacprzak. - To duże wzmocnienie naszego zespołu - powiedział przed meczem trener Dyskobolii Janusz Białek. Po raz kolejny szansę występu od pierwszej minuty dostał także Rosjanin Siergiej Szewcow.

Bardzo dobre pierwsze minuty spotkania. Dyskobolia atakuje, ale Pogoń wyprowadza bardzo groźne kontrataki.

12. min - trener Pogoni Edward Lorens jest zmuszony dokonać zmiany. Kontuzjowanego Ferdinanda Chifona zastępuje Leszek Pokładowski.

15. min - pierwsza żółta kartka w tym meczu - ukarany został Mariusz Lewandowski z Dyskobolii.

25. min - z rzutu wolnego uderzał Grzegorz Kaliciak, ale trafił w głowę stojącego w murze obrońcę Dyskobolii.

28. min - cicho zrobiło się na trybunach. Kibice przestali dopingować swoje zespoły, bo w ostatnich minutach z boiska wieje nudą.

31. min - piłkarze Pogoni nie mogą wedrzeć się na pole karne Dyskobolii, więc decydują się na uderzenia z dystansu. Przed momentem strzelał z 30 metrów Veselin Doković, ale bardzo niecelnie.

37. min - wspaniała okazja do zdobycia gola dla Pogoni. Lewą stroną popędził Brasilia i na wysokości pola karnego dośrodkował piłkę. Na 11 metrze przejął ją Dariusz Gęsior, ale piłka po jego uderzeniu odbiła się jeszcze od nogi Rafała Witkowskiego i spokojnie złapał ją Krzysztof Kotorowski.

37. min - żółta kartka dla Robert Dymkowskiego za faul na Krzysztofie Majdzie.

38. min - GOOOOOLLLL DLA DYSKOBOLII!!!!!

W polu karnym znalazł się Bogdan Prusek. Uderzył płasko po ziemi, jeden z obrońców podbił piłkę głową, a nadbiegający Krzysztof Kłosiński wpakował ją z bliska do bramki.

39. min - Leszek Pokładowski brutalnie sfaulował szarżującego na bramkę Bogdana Pruska, ale otrzymał tylko żółtą kartkę.

43. min - mecz się zaostrza. Tym razem żółtą kartką ukarany został Krzysztof Kłosiński.

45. min - koniec pierwszej połowy.

PODSUMOWANIE I POŁOWY: Czyżby Pogoń przechodziła kryzys? W poprzedniej kolejce ligowej wymęczone zwycięstwo nad Ruchem Radzionków, tydzień temu odpadnięcie z Pucharu Polski po porażce z II-ligową Odrą Opole. W Grodzisku lider tabeli także nie zachwyca. Brakuje przede wszystkim strzałów na bramkę Kotorowskiego. Dyskobolia natomiast gra bardzo ambitnie i gdy tylko nadarza się okazja, próbuje zaatakować bramkę Majdana. Jedyny celny strzał w pierwszej części dał gospodarzom prowadzenie.

46. min - drugą część rozpoczęła Pogoń. Trener Janusz Białek dokonał jednej zmiany - Szwecowa zastąpił Maciej Nuckowski.

49. min - co dziwne, Pogoń nie rzuciła się do ataków. To Dyskobolia na początku tej części posiada inicjatywę.

51. min - zawodnikom Pogoni puszczają nerwy. w ciągu jednej minuty żółtymi kartkami za faule ukarani zostali Grzegorz Kaliciak i Veselin Doković.

53. min - sędzia jest bezlitosny dla piłkarzy Pogoni - tym razem faulował Dariusz Fornalak - oczywiście ujrzał żółtą kartkę.

55. min - mnożą się straty piłki w środku pola przez piłkarzy Pogoni. Dyskobolia lada moment może to wykorzystać.

58. min GOOOOOLLLL DLA DYSKOBOLIIII!!!!!

Po raz kolejny gracze ze Szczecina stracili piłkę na środku pola. Trzech graczy Dyskobolii popędziło na bramkę Pogoni, mając przed sobą tylko dwóch obrońców gości, Piłka w końcu trafiła do Bogdana Pruska. którzy lewej strony boiska wpadł w pole karne. Strzelił płasko i futbolówka wpadła do siatki pod brzuchem Radosława Majdana.

61. min - zmiana w Pogoni: Mielcarski za Szuberta.

66. min - Pieć metrów przed bramką był Robert Dymkowski, ale nie trafił w piłkę.

66. min - ostatnia zmiana w Pogoni: Dubicki za Dymkowskiego.

67. min - GOOOOLLL DLA POGONI!!!!

Przed polem karnym ręką zagrał Krzysztof Majda i sędzia słusznie podyktował rzut wolny dla szczecinian. Fantastycznie wykonał go Brasilia, który uderzył ponad murem i piłka wpadła tuż przy słupku do bramki Dyskobolii.

75. min - przewaga Pogoni jest wyraźna. Dyskobolia myśli już o tym, aby utrzymać to zwycięstwo do końca.

77. min - napastnicy Dyskobolii dali trochę odetchnąć swoim obrońcom. Wywalczyli bowiem rzut rożny.

79. min - za zmęczonego Jacka Kacprzaka wchodzi idol miejscowych kibiców - Jarosław Araszkiewicz.

81. min - ostatnia zmiana w Dyskobolii: Janeczek za Piechniaka. Chwilę później sfaulowany został Kłosiński. Jeżeli nie będzie mógł wrócić na boisko, Dyskobolia będzie kończyć mecz w dziesiątkę.

82. min - szarżował w polu karnym Janeczek, ale zamiast strzelać podawał do kolegów i z tej akcji nic nie wyszło.

85. min - niebezpieczne zagrania Rafała Witkowskiego i Pogoń ma szans e zdobyć gola z rzutu wolnego. Jest on wykonywany dokładnie z tego samego miejsca, co przy pierwszej bramce.

86. min - tym razem jednak Brasilia uderzył w mur złożony z grodziskich zawodników.

86. min - kolejna żółta kartka dla Pogoni - tym razem ukarany został Brasilia.

90. min - sędzia doliczył trzy minuty.

KONIEC MECZU!!!

PODSUMOWANIE MECZU: Pogoń przegrała pierwszy w tym sezonie mecz ligowy. Nie wystarczy jednak skutecznie grać tylko przez ostatnie 30 min meczu, aby wygrywać w polskiej ekstraklasie. Szczecinianie zaczęli atakować dopiero po stracie drugiego gola - chyba trochę za późno. Dyskobolia natomiast ambitnie walczyła przez 90 min i zasłużenie wygrała spotkanie.