Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Platini chce zostać prezydentem FIFA

Michel Platini, prezydent UEFA, zamierza kandydować na stanowisko szefa FIFA. O jego decyzji poinformowała UEFA.


Platini wysłał list do szefów i sekretarzy generalnych wszystkich 209 członków FIFA. Chce "słuchać wszystkich i szanować różnorodność świata piłki". Wybory mają odbyć się 26 lutego 2016 roku. Sepp Blatter zrezygnuje wtedy ze stanowiska prezydenta FIFA po tym, jak tą organizacją wstrząsnęła afera korupcyjna. Zatrzymanych zostało kilku czołowych działaczy FIFA.

Według serwisu InsideWorldFootball Platini, nawet jeśli zostałby najważniejszą osobą w FIFA, przynajmniej przez jakiś czas rządziłby również w UEFA. Wybory w europejskiej federacji miałyby się odbyć na początku czerwca. Obecnie jego zastępcą i wiceprezydentem jest Angel Villar Llona. W sprawie jego sondowania możliwości korupcyjnych przy wyborze gospodarzy mistrzostw świata w 2018 i 2022 roku postępowanie prowadzi Komisja Etyki FIFA. Jest również prezesem hiszpańskiej federacji. To bardzo kontrowersyjna postać.

Krytyczne zdanie o Platinim ma Eric Cantona, legenda francuskiej piłki. - To wojna polityczna. Chce zostać prezydentem FIFA, natomiast Blatter nim pozostać. Platini był znakomitym piłkarzem, ale dzisiaj jest politykiem jak cała reszta. Z drugiej strony lepiej jednak, żeby były piłkarz był prezydentem FIFA. Jeśli masz wybierać między dżumą a cholerą, lepiej dostać ją od lekarza - stwierdził Cantona. Platiniemu zarzuca się głównie popieranie kandydatury Kataru przy wyborze gospodarza MŚ 2022. Francuz od początku ją popierał i oddał swój głos właśnie na ten kraj. Jego syn Laurent niedługo po wyborze Kataru zaczął pracować dla Qatar Sports Investment należącej do Kataru i kontrolującego Paris Saint-Germain.Jak wyglądałyby gwiazdy Barcy i Realu w latach 50-tych? Świetne grafiki!


Zdjęcie Bidon ISOSTAR rowerowy 650 ml Zdjęcie Olimp Shaker 700ml OL-SHAKER700 Zdjęcie VOYAGER Bidon próżniowy 500 ml V8467
Bidon ISOSTAR rowerowy 650 ml Olimp Shaker 700ml OL-SHAKE... VOYAGER Bidon próżniowy 500...
Porównaj ceny » Sprawdź ceny » Sprawdź ceny »
źródło: Okazje.info