Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Putin: Blatter zasługuje na nagrodę Nobla. USA chce wykorzystać aferę korupcyjną

Prezydent FIFA Sepp Blatter zasługuje na nagrodę Nobla za wykonywaną przez siebie pracę - twierdzi prezydent Rosji Wladimir Putin w rozmowie ze szwajcarską telewizją RTS.


W sobotę obaj panowie spotkali się osobiście przed losowaniem eliminacji mistrzostw świata 2018, które odbędą się właśnie w Rosji. - Wszyscy wiemy, w jakiej sytuacji znalazł się pan Blatter. Nie chcę wchodzić w szczegóły, ale nie wierzę, by mógł być umoczony w korupcję osobiście.

- Uważam, że ludzie tacy jak pan Blatter czy zarządzający wielkimi federacjami sportowymi albo igrzyskami olimpijskimi zasługują na szczególne wyróżnienia. Jeśli ktokolwiek zasługuje na nagrodę Nobla, to właśnie tacy ludzie.

Blatter ma zrezygnować ze swojego stanowiska w lutym przyszłego roku. Decyzję podjął w czerwcu po zatrzymaniach czołowych działaczy FIFA. Zostali oni oskarżeni o korupcję. Samemu Blatterowi niczego nie zarzucono. Zdaniem Putina ta afera to część działań Amerykanów mających na celu doprowadzenie do powtórzenia głosowania w sprawie przyznania organizacji mundiali w 2018 oraz 2022 roku. USA chciało zorganizować mistrzostwa świata, lecz w zamian przyznano je Rosji oraz Katarowi.Nowe kosmiczne stroje Manchesteru City