Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Wybory w FIFA 26 lutego 2016 roku

Wybory na prezydenta FIFA odbędą się 26 lutego 2016 roku. Do tego czasu władzę nadal będzie sprawował Sepp Blatter.
Wszystko o aferze w FIFA

Blatter już wcześniej zapowiedział, że nie będzie ponownie kandydował na to stanowisko "dla dobra futbolu". Jednak jego kolejne wypowiedzi sprawiają, że nie jest do końca jasne, czy znowu w nich nie wystartuje. Z informacji angielskich mediów wynika, że kandydować na to stanowisko może Michel Platini, obecny prezydent UEFA. Miał otrzymać poparcie od kilku konfederacji, lecz sam jeszcze nie podjął decyzji.

Obecne wydarzenia to pokłosie afery korupcyjnej w FIFA, jaka wybuchła pod koniec maja, gdy na kilka dni przed wyborami zatrzymano kilku czołowych działaczy światowej federacji. Zarzucono im m.in. korupcję, w grę miały wchodzić kwoty powyżej 100 mln dolarów. Sekretarz generalny FIFA Jerome Valcke - jeden z najbliższych współpracowników Blattera - miał osobiście przelać 10 mln dolarów na rachunek zarządzany przez byłego wiceprezydenta FIFA Jacka Warnera.

Szwajcarska prokuratura wszczęła osobne śledztwo w sprawie nieprawidłowości przy przyznaniu Rosji i Katarowi praw do organizacji mistrzostw świata w 2018 i 2022 roku. Konferencja prasowa, na której poznamy więcej informacji, o godzinie 15.

Największe kluby w Europie chwalą się nowymi koszulkami [ZOBACZ]


Więcej o: