Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Dani Alves: Guardiola chciał objąć Brazylię

Pep Guardiola chciał poprowadzić reprezentację Brazylii na mistrzostwach świata w 2014 roku, ale tamtejsza federacja odrzuciła jego propozycję - ujawnił Dani Alves.
- Przed mistrzostwami świata Pep chciał objąć Brazylię, ale federacja nie była chętna - powiedział Alves w rozmowie z "Bola de Vez". - Pep powiedział, że chce uczynić nas najlepszymi na świecie, że ma gotową strategię... ale go nie chcieli. Powiedzieli, że nie wiedzą, czy Brazylijczycy go zaakceptują. Ale jeśli nie akceptujesz najlepszego trenera na świecie, kogoś, kto może cię ulepszyć, to nie dbasz o "Selecao". Pep to człowiek, który zrewolucjonizował piłkę nożną.

- Mieliśmy szansę pozyskania go bez wydawania góry pieniędzy... Chciał dostać pieniądze tylko w przypadku sukcesu. Jak można zaprzepaścić taką okazję? - pyta retorycznie Alves.

O możliwości objęcia Brazylii przez Guardiolę dużo mówiło się na jesieni 2012 roku, gdy szukano następcy dla Mano Menezesa. Tę posadę ostatecznie objął Luiz Felipe Scolari. "Canarinhos" pod jego wodzą wygrali Puchar Konfederacji w 2013 roku, ale rok później na mundialu zajęli 4. miejsce. W półfinale przegrali z Niemcami aż 1-7. Niedawno na Copa America odpadli już w ćwierćfinale.

Sportowcy nago, czyli ESPN Body Issue


Zdjęcie ADIDAS OCHRANIACZE PIŁKARSKIE PREDATOR LITE G84141 Zdjęcie LANKI PIŁKARSKIE ADIDAS ABSOLADO LZ TRX FG G64903 Zdjęcie Meteor Piłka nożna Ultimate
ADIDAS OCHRANIACZE PIŁKARSK... LANKI PIŁKARSKIE ADIDAS ABS... Meteor Piłka nożna Ultimate
Sprawdź ceny ? Sprawdź ceny ? Sprawdź ceny ?
źródło: Okazje.info