Liga angielska - 16. kolejka

Katastrofa na Stanford Bridge! Chelsea przegrała u siebie z Boltonem, tracąc bramkę w 90. min meczu po samobójczym strzale Johna Terry. W derbach Manchesteru - United wygrało z City 3:1

Chelsea prowadziła od 22. min po golu Argentyńczyka Hernana Crespo. Przed przerwą wyrównał Bruno N'Gotty, a w ostatniej minucie Terry odbił piłkę po strzale Henrika Pedersona tak nieszczęśliwie, że wpadła do bramki Carlo Cudiciniego. Chelsea przegrała pierwszy mecz u siebie w sezonie, a jej prezes Roman Abramowicz natychmiast zaczął działać. Złożył oficjalna propozycję Arsenalowi w sprawie Tierry'ego Henry'ego. Rosjanin jest gotów zapłacić 40-50 mln funtów, co uczyniłoby Francuza najdroższym graczem świata (Zidane, przechodząc do Realu, kosztował 65 mln euro). Wiadomo, że o Henriego stara się też prezes klubu z Madrytu Florentino Perez. Ten obiecał fanom kolejny galaktyczny transfer tego lata, a w grę obok Francuza wchodzą Ruud van Nisterlooy z MU i Michael Owen z Liverpoolu. Rzecznik prasowy Arsenalu przyznał, że w klubie są oferty dla Henry'ego i od Abramowicza, i Pereza, ogłosił jednak, że Francuz nie jest na sprzedaż za żadne pieniądze i że na pewno nigdzie nie odejdzie.

Porażka z Boltonem kosztowała Chelsea pozycję lidera. MU nie przegrał derbów Manchesteru na swoim Old Trafford od 1948 roku. Kolejny słaby mecz rozegrał Liverpool (Owen i Kewell kontuzjowani), który przegrał u siebie z Southampton 1:2. Była to już czwarta porażka "The Reds" na Anfield Road w tym sezonie. W bramce wystąpił Chriss Kirkland, rezerwowy Jerzy Dudek jest kontuzjowany.

Wyniki 16. kolejki:

CHELSEA - BOLTON 1:2 (1:1): Crespo (22.) - N'Gotty (39.), Terry (90., samob.)

MANCHESTER UTD. - MANCHESTER CITY 3:1 (2:0): Scholes (7., 73.), Van Nistelrooy (34.) - Wright-Phillips (52.)

LIVERPOOL - SOUTHAMPTON 1:2 (0:1): Heskey (75.) - Ormerod (2.), Svensson (64.)

LEICESTER - BIRMINGHAM 0:2 (0:1): Morrison (42.), Forssell (66.)

MIDDLESBROUGH - CHARLTON ATHLETIC 0:0

NEWCASTLE UNITED - TOTTENHAM HOTSPUR 4:0 (1:0): Robert (35., 55.), Shearer (59., 66.)

PORTSMOUTH - EVERTON 1:2 (1:2): Roberts (15.) - Carsley (27.), Rooney (42.)

Mecze:

Arsenal - Blackburn Rovers 1:0 (1:0): Bergkamp (11.)

Aston Villa - Wolverhampton 3:2 (2:1): Angel (21., 24.), Barry (48.) - Rae (36.), Kennedy (80.)

Leeds United - Fulham 3:2 (1:0): Duberry (41.), Viduka (46.), Matteo (88.) - Saha (47., 86.)