Liga francuska. 17. kolejka

Lens przekonało się o sile będącego w znakomitej formie Sochaux. Przegrało na własnym stadionie aż 0:3. Jacek Bąk zszedł po pierwszej połowie.
Za te 45 minut Polak otrzymał w dzienniku "L'Equipe" bardzo słabą notę 3,5, bo zawinił przy utracie pierwszego gola. Dla Bąka był to dopiero drugi mecz po wyleczeniu kontuzji. Po meczu trenerzy i działacze Lens uznali, że słaby rezultat to przede wszystkim wynik błędów międzynarodowego sędziego Alaina Sarsa (nie przyznał m.in. karnego przy stanie 0:1).

Sochaux - 99 proc. akcji w klubie ma koncern samochodowy Peugeot - to ostatnio najbardziej regularna drużyna Ligue 1. Wygrała piąty mecz z rzędu, a ostatni raz punkty straciła w pojedynku z Monaco. To nie wstyd, bo Monaco zostało właśnie uznane przez Międzynarodową Unię Statystyków Futbolu za drużynę listopada w Europie. We Francji po piątkowym wyjazdowym zwycięstwie nad Marsylią drużynę z Księstwa coraz trudniej doścignąć.

Zarówno w Marsylii, jak i w Lens i na wszystkich innych stadionach piłkarze przez 20 min grali bez aplauzu widowni. Widzowie chcieli w ten sposób zaprotestować przeciw karom nakładanym na różne organizacje kibiców. Każda z bramek strzelona w pierwszych 20 min została przyjęta w kompletnej ciszy.

Wyniki 17. kolejki

RC LENS - SOCHAUX 0:3 (0:1): Santos (15., 78.), Mathieu (78.).

STADE RENNES - PARIS ST. GERMAIN 1:1 (0:1): Frei (74.) - Fiorese (49.).

AC AJACCIO - AJ AUXERRE 1:2 (0:1): Bagayoko (51.) - Mexes (16.), Cisse (64.).

GIRONDINS BORDEAUX - LILLE 2:1 (2:0): Pichot (8., sam.), Francia (13.) - Caneira (49., sam.).

FC NANTES - TOULOUSE 1:1 (1:1): Gillet (20., karny) - Dieuze (45., karny).

RACING STRASBOURG - BASTIA 4:2 (3:1): Ljuboja (15.), Le Pen (38.), Niang (44.), Ehret (54.) - Hadji (39., 71.).

OLYMPIQUE LYON - FC METZ 2:1 (1:1): Luyindula (28.), Edmilson (49.) - Jager (22.).

OLYMPIQUE MARSYLIA - AS MONACO 1:2 (1:0): Mido (44.) - Squillaci (59.), Giuly (66.).

NICE - MONTPELLIER 2:1 (2:0): Everson (21.), Laslandes (34.) - Bamogo (85.)

LE MANS - GUINGAMP 2:0 (1:0): Cousin (32.), Celdran (77.)