Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Afera w FIFA. Rosja i Katar mogą stracić MŚ

Rosja i Katar mogą stracić prawa do organizacji piłkarskich mistrzostw świata, jeśli zostaną znalezione dowody korupcji podczas niezależnego audytu - donosi szwajcarska gazeta ?Sonntags Zeitung?.
Śledztwo, które prowadzi FBI, obejmuje także proces wyboru państw organizujących mistrzostwa świata w 2018 i 2022 roku. Turnieje decyzją FIFA mają zorganizować Rosja i cztery lata później Katar.

- Jeśli z materiału dowodowego będzie wynikać, że Katar i Rosja organizują turnieje tylko dlatego, że kupiły głosy, wtedy prawo do organizacji może im zostać odebrane - powiedział gazecie Domenico Scala, najważniejszy człowiek w FIFA po odejściu Seppa Blattera.

Rosja i Katar do tej pory zdecydowanie zaprzeczały, że dopuściły się do złamania prawa przy ubieganiu się o organizację MŚ. Dodatkowo, w oskarżeniach amerykańskiej prokuratury z zeszłego tygodnia nie było wzmianki o turniejach z 2018 i 2022 roku.

W innym wywiadzie, dla szwajcarskiego "Blicka" Scala zasugerował wprowadzenie kadencyjności posady prezydenta FIFA. - Dwie lub trzy kadencje jednej osoby są wystarczające - stwierdził. Sepp Blatter na prezydenta FIFA został wybierany pięciokrotnie.

Maroko miało być gospodarzem MŚ w 2010

Głosowanie w sprawie wyboru gospodarza mistrzostw świata w 2010 roku mogło wygrać Maroko, a nie Republika Południowej Afryki - donosi "The Sunday Times".

Afera w FIFA

Afera w FIFA wybuchła dwa tygodnie temu. Śledztwo prowadzi prokurator USA, FBI i IRS. 14 osób zostało zatrzymanych m.in. pod zarzutami korupcji czy prania brudnych pieniędzy. W związku z aferą w FIFA swoją rezygnację ogłosił prezydent Sepp Blatter. Zrobił to po tym, jak "The New York Times" opublikował informacje o tym, że sekretarz generalny FIFA Francuz Jerome Valcke, najbliższy współpracownik Blattera, przelał w 2008 r. 10 mln USD na rachunek zarządzany przez byłego wiceprezydenta FIFA Jacka Warnera. Miał to być "centralny element" skandalu w FIFA. Szwajcarskie służby badają za to nieprawidłowości przy wyborze gospodarzy w 2018 oraz 2022 roku.O brudnych interesach w światowym futbolu przeczytaj w książce "FIFA mafia" >>

Sepp Blatter zrezygnował. Internauci w doskonałym humorze [MEMY]


Zdjęcie Adidas Piłka Capitano USA Mistrzostwa Świata 2014 Brazylia G83995 Zdjęcie Adidas Piłka do piłki nożnej (249921_3) Zdjęcie ADIDAS PIŁKA NOŻNA NITROCHARGE GLIDER 5 D85517
Adidas Piłka Capitano USA M... Adidas Piłka do piłki nożne... ADIDAS PIŁKA NOŻNA NITROCHA...
Sprawdź ceny ? Sprawdź ceny ? Sprawdź ceny ?
źródło: Okazje.info