Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Kibice nawołują do bojkotu meczów towarzyskich Liverpoolu i Tottenhamu w Kuala Lumpur: "Podrzyjcie bilety!"

Grupa malezyjskich kibiców jest bardzo niezadowolona z przyjazdu do ich kraju na mecze towarzyskie Liverpoolu oraz Tottenhamu Hotspur. Według "Ultras Malaya" zaplanowane na 27 maja spotkania reprezentacji ligi Malezji z "Kogutami" i 24 czerwca z "The Reds" nazwali "cyrkiem". Kibice są źli, że wspomniane mecze zaburzają rozgrywki ligowe i przygotowania do eliminacji mistrzostw świata.
"Nie kupujcie biletów, nie idźcie na stadion" - zaapelowała grupa "Ultras Malaya" w swoim poniedziałkowym oświadczeniu. - "Mecze mają tylko na celu wzbogacenie się organizatorów i Malezyjskiego Związku Piłkarskiego, zatem nie pozwólmy im zarobić na tej farsie. Jaki ma to sens? Nie spodziewajcie się, że Malezja wygra, a goście dadzą z siebie wszystko, jakby grali w Premier League, a ich mecz byłby transmitowany w telewizji!".Alfadli Awaludin, starszy członek ugrupowania, już w zeszłym miesiącu stwierdził, że lepiej by było, gdyby Liverpool i Tottenham zagrały w Kuala Lumpur ze sobą, niż zakłócały miejscowe rozgrywki. Spotkanie z Tottenhamem odbędzie się niedługo po finale Pucharu Malezji.

Ultrasi uważają również, że mogący pomieścić 80 tysięcy kibiców Shah Alam Stadium nie wypełni się nawet w połowie i organizatorzy będą chcieli zachęcić fanów darmowymi wejściówkami.

"Jeśli otrzymacie takie bilety, nie dajcie się skusić i nie przychodźcie na stadion!" - możemy przeczytać w oświadczeniu. - "Zdobądźcie jak najwięcej biletów i podrzyjcie je, żeby nikt inny nie mógł się pojawić na meczu. Nie myślcie nawet o sprzedaniu ich innym kibicom!".

Z kolei prezes oficjalnego malezyjskiego fanklubu "Kogutów", Encik Syahizan Amir Abdul Wahab, uważa, że mecze z europejskimi potęgami mogą wyjść miejscowemu futbolowi tylko na dobre. - Więcej meczów równa się większemu doświadczeniu.

"Ultras Malaya" jest nieugięta. Ich zdaniem federacja powinna aranżować towarzyskie mecze pierwszej reprezentacji, która obecnie plasuje się na 166. miejscu w rankingu FIFA. Jest to najgorsza w historii pozycja reprezentacji Malezji. "Pusty stadion pokaże europejskim klubom, że malezyjscy kibice nie są nimi zainteresowani".

Zdjęcie CADI127: piłka Adidas Zdjęcie CADI129: piłka Adidas Zdjęcie CADI148: piłka Adidas
CADI127: piłka Adidas CADI129: piłka Adidas CADI148: piłka Adidas
Sprawdź ceny ? Sprawdź ceny ? Sprawdź ceny ?
źródło: Okazje.info