Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Copa Libertadores. Mecz Boca Juniors - River Plate przerwany po ataku na piłkarzy [WIDEO]

Czterech piłkarzy River Plate zostało odwiezionych do szpitala z podejrzeniem poparzenia po tym, jak jeden z kibiców rozpylił gaz w tunelu, w którym zawodnicy gości udawali się na drugą połowę spotkania z Boca Juniors w ramach Copa Libertadores. Mecz przerwano przy stanie 0:0. W pierwszym meczu River wygrało 1:0. Dziś podjęta zostanie decyzja w sprawie rozstrzygnięcia dwumeczu.
Telewizyjne kamery uchwyciły moment, w którym piłkarze gości, Leonardo Ponzio i Leonel Vangioni, przecierają podrażnione oczy i przemywają je wodą z butelki.Zarówno wspomniana dwójka oraz Matias Kranevitter i Ramires Funes Mori zostali odwiezieni do szpitala, by zdiagnozować, jak określiła jedna ze stacji radiowych, "poparzenia". Piłkarze obu drużyn spędzili na murawie La Bombonery, pod eskortą policji, ponad godzinę zanim mecz został oficjalnie przerwany. Oburzenia nie krył trener River Plate, niegdyś wyśmienity piłkarz, Marcelo Gallardo: - To, co się wydarzyło, jest bardzo smutne i niewiarygodne!

Z kolei prezydent Boca Juniors, Daniel Angelici przeprosił za incydent swojego odpowiednika w drużynie rywali i zaznaczył, że Boca nie powinna zostać ukarana za naganne zachowanie swoich kibiców. - Zaakceptujemy i weźmiemy na siebie odpowiedzialność za te wydarzenia, ale uważam, że piłkarze nie powinni zostać ukarani za wybryk kibiców. Zrobimy wszystko, żeby pomóc policji w schwytaniu odpowiedzialnych za ten haniebny czyn osób najszybciej jak to jest możliwe.

Angelici powiedział również, że niemożliwe jest powstrzymanie kibiców przed wzniesieniem niebezpiecznych przedmiotów na stadion. - Aerozol z gazem pieprzowym jest bardzo mały. Nie wiem, jak to działa, ale zdaję sobie sprawę, że mimo rozmiarów ma wielką moc. Coś takiego można schować w kieszeni i przy tak licznej widowni ciężko jest ochronie wychwycić każdy taki przedmiot. To nie jest problem piłki nożnej, tylko społeczeństwa - zaznaczył prezes Boca Juniors. - Ci ludzie nie są normalni.Leonardo Ponzio po przerwanym "Superclásico" nie krył oburzenia zachowaniem kibiców gospodarzy. - Całe ciało mnie boli! Rzucili w nas, moim zdaniem, gazem pieprzowym. Tak być nie może!

Wczorajsze spotkanie było już trzecim między drużynami z Buenos Aires w ciągu dwunastu dni. Najpierw Boca wygrała u siebie 2:0, a następnie w pierwszym meczu 1/8 Copa Libertadores zwyciężyło River Plate 1:0.

Zdjęcie Puma EVOPOWER 1 SLIP Nagolenniki peacoatplasma redwhite (030468) Zdjęcie PUMA OCHRANIACZE PIŁKARSKIE 03036802 Zdjęcie Puma Ochraniacze Power Force 030408
Puma EVOPOWER 1 SLIP Nagole... PUMA OCHRANIACZE PIŁKARSKIE... Puma Ochraniacze Power Forc...
Sprawdź ceny » Sprawdź ceny » Sprawdź ceny »
źródło: Okazje.info


Więcej o:
Komentarze (10)
Copa Libertadores. Mecz Boca Juniors - River Plate przerwany po ataku na piłkarzy [WIDEO]
Zaloguj się
 • azjael

  Oceniono 111 razy 109

  Powinni oddac walkowerem i opublikowac komu ich druzyna zawdziecza ten wynik

 • keinnasenhasen

  Oceniono 44 razy 10

  Na głównej jest artykuł o wczorajszym meczu w Dnipro i dziesiątki komentarzy ćwoków o tym jaką to zbrodnię popełnili kibice Dnipro cieszący się na murawie ze swoją drużyną. Proszę Was o porównanei tych dwóch sytacji.

 • jck12

  Oceniono 3 razy 3

  Mam nadzieję że nie przyjdzie mu do głowy się rozmnażać

 • glemp1

  Oceniono 18 razy -2

  Latynosi potrafią się bawić z fantazją ;)

 • regnar3712

  Oceniono 26 razy -2

  od i cała piłka nożna

 • makoshika

  Oceniono 11 razy -3

  (...) niemożliwe jest powstrzymanie kibiców przed wzniesieniem niebezpiecznych przedmiotów na stadion. - Aerozol z gazem pieprzowym jest bardzo mały (...)

  Nie udawajcie, że nie wiecie, gdzie prawdziwy kibol-heteroseksualista trzyma podczas kontroli pojemnik z gazem. Przecież pasuje idealnie i przyjemności dostarcza..

 • lukask73

  Oceniono 55 razy -3

  Kolejny argument przemawiający za tym, aby zdelegalizować futbol. Czy ktoś kiedyś widział, aby były jakieś bójki albo atak gazem na meczu tenisa czy na wszechstronnym konkursie konia wierzchowego? Czy kibice wioślarstwa tłuką szyby w autobusach i pociągach, gdy ich ukochana osada przypłynie jako druga?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX