Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Piłka nożna. Sędzia skorzystał z powtórki, by podjąć poprawną decyzję. Może zostać zawieszony

Czołowy argentyński sędzia German Delfino może zostać zawieszony po tym, jak cofnął swoją niepoprawną decyzję. Wszystko dlatego, że jego asystent skorzystał z powtórki, jaką zobaczył na jednym z monitorów.
Delfino podyktował rzut karny dla Velezu Sarsfield i pokazał drugą żółtą kartkę Danielowi Valencii z Arsenalu za zagranie piłki ręką. Powtórka pokazała jednak, że przewinienia dopuścił się Mariano Pavone, zawodnik Velez. Tę sytuację na jednym z monitorów miał zobaczyć asystent sędziego. Przekazał tę informację Delfino, który cofnął czerwoną kartkę oraz rzut karny i pokazał żółtą kartkę Pavone.Zawodnicy Velezu byli wściekli. Wywiązała się spora awantura. Na boisku pojawili się obaj menedżerowie, trenerzy, a nawet dziennikarze. Kapitan Velez Fabian Cubero w tym czasie udzielił wywiadu na żywo. Protestował przeciwko korzystaniu z powtórek. Menedżer Miguel Angel Russo powiedział, że "Delfino ma prawo do zmiany swojej decyzji. Swojej, a nie tej z telewizji. Przepisy FIFA są bardzo jasne, nie akceptują technologii... Jeśli by istniała, to powinni móc z niej korzystać wszyscy.

Delfino został zawieszony na jeden mecz. Czy to wpłynie na jego szansę sędziowania Copa America?. Do tej pory był pewniakiem, uważany jest za najlepszego argentyńskiego arbitra. - Trzeba być twardym. Zmieniłem decyzję ze względu na swojego kolegę, jesteśmy zespołem. Jeśli Pavone zagrał ręką, to jestem zadowolony, że nastała sprawiedliwość... ale procedura podjęcia decyzji była okropna i jestem za to odpowiedzialny. To nie może odbywać się w taki sposób. Wątpliwości tworzą zamieszanie... Mam nadzieję, że podjąłem dobrą decyzję.

Gdy sędzia zmienił swoją decyzję, obie drużyny remisowały 1-1. Velez ostatecznie wygrał 2-1 po golu z rzutu karnego w 81. minucie. W doliczonym czasie gry czerwoną kartkę dostał Daniel Valencia - czyli zawodnik, który pierwotnie dostał drugą kartkę za zagranie ręką.

Co się działo w wyścigu Dookoła flandrii? Internauci są na tropie! [MEMY]


Zdjęcie Adidas Copa Mundial (137500_4) Zdjęcie ADIDAS Koszulka sędziowska Referee 12 Jersey LS X19660 Zdjęcie Rucanor Kartki sędziowskie 27086
Adidas Copa Mundial (137500_4) ADIDAS Koszulka sędziowska ... Rucanor Kartki sędziowskie ...
Sprawdź ceny ? Sprawdź ceny ? Sprawdź ceny ?
źródło: Okazje.info