Irlandia - Polska. Fabiański: Przed golem Irlandczycy otrzymali rożny, którego nie powinno być. Zostałem sfaulowany

Tuż przed bramką zdobytą przez Irlandczyków Łukasz Fabiański zderzył się z obrońcą w polu bramkowym i przez to niefortunnie wypiąstkował piłkę za linię końcową boiska. Polak w pomeczowej rozmowie dla BBC wyznał że, nie powinno być stałego fragmentu gry, ponieważ rywal go sfaulował. Rację bramkarzowi przyznali dziennikarze angielskiej stacji.

Jeszcze do 90. minuty Polacy prowadzili z Irlandią 1:0, po bramce Sławomira Peszki. Niestety , w doliczonym czasie gry gospodarze wyrównali. Dośrodkowaną piłkę z rzutu rożnego do bramki wpakował Shane Long.

Zdaniem Łukasza Fabiańskiego gola być nie powinno, ponieważ Irlandczycy chwilę wcześniej nieprzepisowo wywalczyli rzut rożny. - Myślę, że zasłużyliśmy na zwycięstwo, ale mówią, że oni zasłużyli na punkt. Wykonaliśmy dobrą pracę prawie przez 90 minut, jednak brak koncentracji w końcówce kosztował nas sporo. Irlandczycy otrzymali rzut rożny przed bramką, którego być nie powinno. To my powinniśmy mieć rzut wolny po faulu na mnie - powiedział bramkarz reprezentacji Polski.

- W drugiej połowie wywierali na nas dużą presję. Staraliśmy się bronić i przerywać ich akcje. Myślę, że mieliśmy pecha - dodał.

Z Łukaszem Fabiańskim zgodzili się dziennikarze BBC: - Fabiański ma rację. Wybił piłkę na rzut rożny, ale został mocno przyciśnięty. W 10 takich sytuacjach sędzia 9-krotnie odgwizdałby faul na bramkarzu.