Liga Mistrzów. Chelsea gromi Lazio, a MU Rangersów. Real w 1/8

Chelsea rozgromiła na wyjeździe Lazio 4:0, a Manchester United na Old Trafford 3:0 Rangersów. Real Madryt tylko zremisował bezbramkowo w Belgradzie z Partizanem, ale i tak jako jedny zapewnił sobie awans do 1/8 finału
Na Stadionie Olimpijskim Chelsea grała atrakcyjny, radosny, pełen kombinowanych zagrań, strzałów przewrotką i piętą "sexi football" - jak mówiono o grze "The Blues" za czasów Ruuda Gulita. Menedżer londyńczyków, Claudio Ranieri, sam Rzymianin z urodzenia, wystawił wszystkich trzech piłkarzy, którzy kiedyś występowali w barwach Lazio: Carlo Cudiciniego, Hernana Crespo i Juana Verona, licząc, że i lubią i potrafią grać na tym stadionie. Okazało się za to, że rzymscy fani nie lubią już swoich byłych gwiazd - największe gwizdy dostawał zawsze kiedy był przy piłce ten ostatni. Veron jednak niczym się nie przejmował i to właśnie po jego dośrodkowaniu z wolnego Crespo zdobył dla londyńczyków gola.

Krótko trwał sen piłkarzy Glasgow Rangers o wygranej na Old Trafford, choć bramkarz Stefan Klos - jedyny, który kiedyś tam wygrał (w 1997 roku w barwach Borussii Dortmund) - zapewniał kolegów, że to wcale nie takie trudne. Już w piątej minucie Niemca pokonał Diego Forlan, pięknym uderzeniem z woleja z 12 metrów. Urugwajczyk rzadko wychodzi na boisko w pierwszym składzie. Alex Ferguson dał mu jednak szansę, ponieważ strzelił trzy gole w trzech ostatnich meczach.

Kolejne dwie bramki dla "Czerwonych Diabłów" zdobył Ruud van Nistelrooy, pokazując, że potrafi strzelać gole Szkotom. Holender jest sfrustrowany, ponieważ trener "Pomarańczowych" Dick Advokaat nie powołał go na barażowy mecz eliminacji Euro 2004 właśnie ze Szkocją, wypominając napastnikowi, że nie zdobył dla reprezentacji bramki już od sześciu spotkań.

W Belgradzie, gdzie Partizan zdołał wywalczyć bezbramkowy remis z Realem Madryt, od 19. minuty grał Tomasz Rząsa, który zmienił kontuzjowanego Malbaśę. W 46. minucie dostał żółtą kartkę za faul na Luisie Figo. Roman Dąbrowski grał przez cały mecz w Stambule, w którym Besiktas pokonał Spartę Praga 1:0.

Grupa E

Panathinaikos Ateny - VfB Stuttgart 1:3 (0:0)

Bramki: Konstantinou (60.) - Fyssas (68. samobójcza), Kuranyi (75.), Hinkel (77.).

Manchester United - Glasgow Rangers 3:0 (2:0)

Bramki: Forlan (6.), Van Nisterlooy (43., 60.).

Grupa G

Besiktas Stambuł - Sparta Praga 1:0 (0:0)

Bramka: Guiaro (82.)

Lazio Rzym - Chelsea Londyn 0:4 (0:1)

Bramki: Crespo (15.), Gudjohnsen (70.), Duff (75.), Lampard (80.)

Celta Vigo - Ajax Amsterdam 3:2 (2:0)

Bramki: Luccin (25.), Milosević (39.), Vagner (63.) - Sonck (52.), Van der Vaart (82.)

1. AC Milan 4 7 2-1
2. Ajax Amsterdam 4 6 5-4
3. Celta Vigo 4 5 4-4
4. Club Bruges 4 4 2-4