Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Zapowiedź 9. kolejki I ligi

Kto z kim? W jakim składzie? Kto nie zagra? - Najważniejsze informacje przez 9. kolejką I ligi
Lech Poznań - Górnik Łęczna

(11. miejsce w tabeli/4 pkt.) - (1./19 pkt.)

Mecz w piątek o 20 (transmisja w Canal+)

Jedna z ostatnich - w tej rundzie - szans "Kolejorza" na odbicie się od dna. Bo do 10. zespołu Lech traci już cztery punkty. Ciekawe, czy drużynie pomogą zgrupowania pod Poznaniem, rozmowy z działaczami, kibicami i trenerami? No i jak zachowa się Sylwester Czereszewski, jeden z paru napastników nie chcianych w Poznaniu? Ostatnio Krzysztof Gajtkowski, który nie zaaklimatyzował się w Wielkopolsce, jak tylko przyjechał na Bułgarską z Dospelem, to od razu strzelił gola.

Typ "Gazety": X. Lech: Piątek - Kaczorowski, Mowlik, Bosacki, Lasocki - Madej, Scherfchen, Świerczewski, Grzelak - Reiss, Nawrocik. Nie grają: Kaliszan, Wójcik (kontuzje), Kryger (kartki). Łęczna: Mioduszewski - Jaroszyński, Kościuk, Boguś - Pastuszka, Soczewka, Budka, Bugała, G. Bronowicki - Skwara, Czereszewski. Nie grają: Bożyk, Prasnal (kontuzje), Kościelniak (choroba).Górnik Zabrze - Widzew Łódź

(9./9 pkt.) - (10./8 pkt.)

Mecz w sobotę o 18.15.

Na trybunach mają być m.in. przedstawiciele Interu Mediolan, którzy przyjadą zobaczyć, jak spisują się ich gracze wypożyczeni do Górnika (Makriew i Stojkow). Widzew zjawi się w Zabrzu po zgrupowaniu w Dębicy, po którym kierownik zespołu Tadeusz Gapiński powiedział: "Takiego reżimu, jak u trenera Kasalika, nigdy nie widziałem". Jaki to będzie miało wpływ na grę zespołu? Typ "Gazety": 1. Górnik: Lech - Popiela, Karwan, Moskal, Jakosz - Chyła, Bukalski, Niżnik, Piegzik - Stojkow, Makriew. Nie zagra: Pęczak (kontuzja). Widzew: Robakiewicz - Mosór, B. Zając, Bruno - Nazaruk, Becalik, Stasiak, Rachwał, Pawlak - Juliano, Włodarczyk. Nie grają: Boldt, Bonk, Cichon (kontuzje).Górnik Polkowice - Odra Wodzisław

(13./4 pkt.) - (7./11 pkt.)

Mecz w sobotę o 18.15.

Mało będzie emocji, mało dramaturgii. Słabe Polkowice zmierzą się z Odrą, która powoli zaczyna przypominać skuteczny, ofensywny i ładnie grający zespół z ubiegłego sezonu. Typ "Gazety": 2. Górnik: Banaszyński - Żyluk, Romaniuk, Majewski - Gorząd, Jamróz, Maciejewski, Krzyżanowski, Żelasko - Narwojsz, Moskal. Nie grają: Malawski, Adamski, Wojtarowicz (kontuzje). Odra: Bęben - Grzyb, Madej, Sablik, R. Górski - Jarosz, W. Górski, Kwiek, Nowacki, Radzewicz - Nosal.

Wisła Płock - Legia Warszawa

(8./10 pkt.) - (4./16 pkt.)

Mecz w sobotę o 18.15.

Niepokonana od kwietnia Legia jest na fali. Gra coraz bardziej widowiskowo i wygrywa. Na ławce trenerskiej Wisły Mirosław Jabłoński, który świetnie zna Legię i jest bardzo dobrym taktykiem. Na pewno coś wymyśli na zespół z Łazienkowskiej. Podstawowe pytanie, na jakie musi znaleźć odpowiedź, to jak nie dać strzelić bramki Svitlicy. Typ "Gazety": 2. Skład Wisły: Kapsa - Wasilewski, Jurkowski, Branfiłow, Janus - Jakubowski, Gęsior, Romuzga, Peszko, Kobylański - Jeleń. Nie grają: Wierzchowski i Geworgian (kontuzje). Skład Legii: Boruc - Szala, Choto, Jóźwiak - Sokołowski II, Surma, Sokołowski I, Vuković, Kiełbowicz - Saganowski, Svitlica. Nie grają: Zieliński, Jarzębowski, Magiera (kontuzje).

Amica Wronki - Groclin-Dyskobolia Grodzisk

(2./18 pkt.) - (5./14 pkt.)

Mecz w sobotę o 18.15 (transmisja w Canal+)

AMper I CAloria (stąd właśnie nazwa zespołu z Wronek) kontra GROdzisk-CLINton (a stąd z Grodziska; Clinton to miejscowość w USA, w której mieszkał prezes Zbigniew Drzymała), czyli derby Wielkopolski. Amica bez Kryszałowicza, Groclin ze wszystkimi bohaterami ostatniego tygodnia: z Budapesztu i ostatniej środy, kiedy to pokonali Herthę. Będą emocje i, prawdopodobnie, komplet kibiców. A to ostatnie jest od jakiegoś czasu we Wronkach, niestety, rzadkością. Czy kibicom znudziła się I liga? Nie wierzę. Typ "Gazety": X. Amica: Szamotulski - Dudka, Djoković, Skrzypek - Kowalczyk, Dzikija, Bieniuk, Burkhardt, Zieńczuk - Sobociński, Mielcarski. Nie grają: Dawidowski, Kryszałowicz (obaj kontuzje), Dembiński (choroba), Dziewicki (dopiero wznowił treningi po kontuzji). Groclin: Liberda - Mynar, Wieszczycki, Gorszkow, Kriżanac - Zając, Sobolewski, Mila, Sedlaćek - Niedzielan, Rasiak. Nie zagrają: Pawlak, Kozioł (obaj kontuzje).

Wisła Kraków - Dospel Katowice

(3./18 pkt) - (6./14 pkt.)

Mecz w niedzielę o 17.15 (transmisja w Canal+)

Wisła odzyskała równowagę, zaczyna grać coraz lepiej, a o klęsce z Legią chyba nikt już nie pamięta. Ale i Dospel to już nie ta sama drużyna co na początku sezonu, kiedy prowadził ją Edward Lorens. Tyle że finansowych kłopotów wciąż nie widać końca. Prezes chce obniżać kontrakty... Zobaczymy, jaki to będzie miało wpływ na drużynę? Bo mieć na pewno będzie. Typ "Gazety": 1. Skład Wisły: Piekutowski - Baszczyński, Jop, Głowacki, Paszulewicz - Gorawski, Strąk, Szymkowiak, Brasilia - Frankowski, Żurawski. Nie grają: Stolarczyk (kara za czerwoną kartkę). Dospel: Tkocz - Fonfara, Kowalczyk, Adamczyk, Sadzawicki - Bojarski, Owczarek, Widuch, Wróbel, Muszalik - Gajtkowski. Nie grają: Bała, Giesa, Leo, Adżem (kontuzje), Kurtović (na testach w Pogoni Szczecin).

Pojedynek Polonia Warszawa - Świt Nowy Dwór przełożony na 16 listopada na godzinę 18.