Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Wisła Kraków - Wisła Płock 3:1

Krakowianie, a zwłaszcza strzelcy goli Maciej Żurawski i Mirosław Szymkowiak, solidnie nastraszyli wysłanników NEC Nijmegen, którzy w sobotę przyjechali oglądac rywali z I rundy Pucharu UEFA.
- Muszę powiedzieć Neskeensowi [trener Nijmegen - red.], że czeka nas w Krakowie ciężka przeprawa. Jestem pod wrażeniem gry Wisły. Wasz zespół na papierze jest faworytem w rywalizacji z nami, ale na szczęście wszystko rozstrzygnie się na boisku, a nie w teoretycznych dywagacjach - mówił Cess Lok, jeden z asystentów Neskeensa. Lok nie był oryginalny jeden z asystentów trener Nijmegen - spodobali mu się Żurawski, Szymkowiak i Grzegorz Pater.

Choć po I części gry jedyny celny strzał gości przyniósł im bramkę (lob Ireneusza Jelenia w stylu bramki Karela Poborsky'ego z ostatniego meczu Czechy - Holandia), prędzej czy później dobrze broniacy Jakub Wierzchowski musiał skapitulować. Płocczanie zostali skarceni za ultradefensywną taktykę.- Przyniosłaby nam powodzenie, gdyby nie prosty błąd w kryciu - upierał się trener płocczan Mirosław Jabłoński, co wywołało zdecydowaną ripostę Henryka Kasperczaka. - Gdyby Wisła Płock zdobyła w tym meczu punkt, musiałaby mieć dużo szczęścia. Przecież zanim strzeliliśmy gola, zmarnowaliśmy pięć stuprocentowych okazji - podkreślał Kasperczak.WISŁA KRAKÓW 3 (0)
WISŁA PŁOCK 1 (1)
STRZELCY BRAMEK

Kraków: Szymkowiak (50., z podania Stolarczyka), Żurawski (72., z podania Baszczyńskiego; 85. z karnego po faulu Vileniskisa na Gorawskim).

Płock: Jeleń (27., po podaniu Terleckiego).

Widzów: 6 tys.

Kraków: Piekutowski - Baszczyński, Nawotczyński Ż, Jop, Stolarczyk - Pater (76. Frankowski), Strąk (46. Ouadja), Szymkowiak, Brasilia (46. Dubicki) - Żurawski, Gorawski Ż.

Płock: Wierzchowski - Wasilewski Ż, Jurkowski, Janus, Branfiłow - Peszko (56. Geworgian), Gęsior Ż, Romuzga, Terlecki Ż (78. Ząbecki), Vileniskis - Jeleń.Kraków - Płock
18 strzały 8
9 strzały celne 3
0 słupki i poprzeczki 0
5 faule 14
14 rzuty rożne 1
3 spalone 3
Gracz meczu

Maciej Żurawski

W końcu przełamał impas strzelecki. Szkoda tylko, że nie zrobił tego wcześniej w kadrze...