Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Odra Wodzisław - Świt Nowy Dwór 2:2

Gdyby Sergiusz Wiechowski po raz pierwszy w karierze nie wykorzystał rzutu karnego, piłkarze z Nowego Dworu być może odnieśliby pierwsze zwycięstwo w sezonie
- Myślę, że już niedługo wygramy. Może już za tydzień, w spotkaniu z Amiką Wronki? - zastanawiał się Maxwel Kalu, napastnik Świtu. Zawodnik z Nigerii był najlepszym piłkarzem meczu. Dwukrotnie wykorzystał dokładne prostopadłe podania Piotra Orlińskiego i mocnymi, mierzonymi strzałami z pola karnego nie dał Marcinowi Bębnowi żadnych szans. W dodatku 61. min balansując ciałem, zmylił w polu karnym Błażeja Jankowskiego, a ten przewrócił go na ziemię. Do wykonania rzutu karnego podszedł Wiechowski. Zawodnik Świtu uderzył piłkę jak trzeba, mocno tuż przy słupku, ale Bęben już tam był. - To moja pierwsza przestrzelona "jedenastka" w karierze. Zawsze uderzam w prawy róg, widać Marcin o tym wiedział. Już się wyleczyłem ze strzelania karnych - mówił Wiechowski. - Przed meczem czułem, że będzie karny i że go obronię. Od początku byłem zdecydowany na to, że rzucę się w prawą stronę. Tę obronę dedykuję żonie Gabrysi - podkreślał bramkarz Odry.

Kalu był też bohaterem jeszcze jednego ważnego zdarzenia - w 73. minucie brutalnie sfaulował na środku boiska Jana Ciosa i zobaczył czerwoną kartkę. - Faul był na pewno. Ale co najwyżej na żółtą kartkę! Piłkarze z Odry zaczęli jednak krzyczeć: czerwona, czerwona! I sędzia wyrzucił mnie z boiska. W tej sytuacji bramki, które zdobyłem, w ogóle mnie nie cieszą. Nie czuję się bohaterem - kręcił głową czarnoskóry piłkarz.

ODRA WODZISŁAW (1) 2
ŚWIT NOWY DWÓR (1) 2
STRZELCY BRAMEK

Odra: Radzewicz (44., z podania Jarosza), Myszor (57., z podania Nowackiego)

Świt: Kalu (11., z podania Orlińskiego; 69., z podania Orlińskiego)

Widzów: 2,5 tys.

SKŁADY

Odra: Bęben - Grzyb (78. Nosal), Cios, Janowski, Myszor - Jarosz (46. Sokołowski), W. Górski, Kwiek, Nowacki, Radzewicz - Masłowski (66. Pałkus).Świt: Malarz - Szeremet, Unierzyski, Bystroń, Kaliciak - Wiechowski, Zganiacz Ż (83. Gołębiewski), Orliński (80. Karwan Ż), Anih Ż- Kalu CZ, Mierzejewski Ż (90. Adamczyk).

ODRA - ŚWIT
17 strzały 7
8 strzały celne 5
0 słupki i poprzeczki 1
8 faule 9
4 spalone 1
Gracz meczu

Maxwel Kalu

Bez niego Świt miałby jeden punkt mniej.