Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Vieri woli do Chelsea

Włoski napastnik Interu Mediolan Christian Vieri ostro zareagował na wieść, że Hernan Crespo ma odejść z włoskiego klubu do Chelsea Londyn.
Crespo, który rok temu przyszedł do Interu z Lazio Rzym, według Sky Sports podpisze kontrakt z Chelsea w ciągu najbliższych dni. Inter podobno zgodził się na sprzedanie 28-letniego napastnika za 25,7 miliona euro. To o 0,3 mln mniej niż Inter zapłacił za niego rok temu Lazio.

W Chelsea Crespo spotkałby się Juanem Sebastianem Veronem - kolegą z reprezentacji Argentyny i byłym partnerem z Lazio. Argentyńczyk byłby jednym z najdroższych nabytków Abramowicza. Do tej pory napastnik był bohaterem trzeciego najwyższego transferu w historii futbolu, gdy w 2000 roku przeszedł z Parmy do Lazio za 56,5 mln euro.

Nerwowo zareagował na wiadomość o prawdopodobnym sprzedaniu Crespo, jego kolega z linii ataku Christian Vieri. - Wolę żeby klub sprzedał mnie, niż Hernana - powiedział. - Co ja tu robię? Zostaję żeby po raz kolejny zająć drugie, albo trzecie miejsce? Zamiast się wzmacniać, znowu się osłabiamy - dodaje piłkarz.

Rok temu Inter sprzedał najlepszego piłkarza ostatnich mistrzostw świata, Brazylijczyka Ronaldo. Na jego miejsce sprowadzono Crespo. Jego odejście byłoby kolejnym wielkim rozczarowaniem dla kibiców, którzy przyzwyczaili się, że do Interu dochodzą zawodnicy, a nie odwrotnie.

- Niektórzy dyrektorzy Interu powinni trzymać się z dala ode mnie, bo jak stracę cierpliwość na pięć minut, to przybiję ich do ściany - grozi Vieri. - Niech sprzedadzą mnie stąd raz na zawsze.

Dyrektor sportowy Interu, Marco Branca, który pojechał do Londynu na negocjacje, chłodzi nieco rozpalone głowy zawodników i kibiców. - Nie ma jeszcze żadnego porozumienia w sprawie przejścia Crespo do Chelsea - kategorycznie zaprzecza informacjom mediów.