Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

MŚ 2014. Brazylia - Niemcy. "Brazylia to brutalna siła, a nie piękno"

Bastian Schweinsteiger ostrzega swoich kolegów przed półfinałowym meczem z reprezentacją Brazylii. Jego zdaniem gospodarze znowu mogą bardzo często faulować, na co Niemcy muszą być gotowi.
"Schweini" twierdzi, że Brazylijczycy nie grają już "magicznego futbolu", jak to było w przeszłości. Przewiduje, że półfinał, jaki ma zostać rozegrany w Belo Horizonte, może być niezwykle ostry, że będzie to bardzo fizyczne starcie. - Lubię dobrą walkę, ale niektóre faule przekraczają tę granicę - powiedział pomocnik Niemców. Podobnie uważa Hansi Flick, asystent selekcjonera Joachima Loewa. Ich obawy wzbudziło ćwierćfinałowe spotkanie pomiędzy Brazylią a Kolumbią. "Canarinhos" popełnili aż 31 fauli!

Zdaniem Lothara Matthausa, kapitana ostatniej reprezentacji Niemiec, która zdobyła mistrzostwo świata - w 1990 roku - jego rodacy grają również bardziej defensywnie, ale nie uważa tego za wadę.

- Nie grają tak bardzo atrakcyjnego futbolu jak podczas dwóch poprzednich mistrzostw świata. Loew nauczył się czegoś. Nie wygrywa się tytułów, grając pięknie. Piłkarze również myślą sobie: "czy chcemy grać atrakcyjną piłkę i wcześnie jechać do domu, czy chcemy wznieść trofeum po siedmiu meczach?" Odpowiedź jest jasna - twierdzi Matthaus. - Niech przywiozą tytuł do domu i cenią sukces wyżej niż ładną grę. Muszą pokonać Brazylię, nieważne jak.

Matthaus ma jednak obawy co do postawy Mesuta Oezila. - Normalnie gra na środku boiska, a teraz występuje po lewej stronie. Jego język ciała pokazuje, że nie jest tak zadowolony jak zazwyczaj. Jednak musi tam grać i daje z siebie wszystko.

Istne szaleństwo! Igrzyska w piłce błotnej [ZDJĘCIA]