Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Holandia - Kostaryka. Chłodzące kamizelki tajną bronią Holendrów

0 : 0
Informacje
Mistrzostwa Świata 2014 - Ćwierćfinały
Sobota 05.07.2014 godzina 22:00
Wyniki szczegółowe
Wynik
Holandia
0
Kostaryka
0
Po 90 minutach ćwierćfinału Holandia - Kostaryka utrzymywał się remis 0:0. Przed dogrywką gospodarze założyli specjalne kamizelki. Ten produkt to efekt wyścigu na rzecz wprowadzania nowych technologii w sporcie.


Podczas mistrzostw w Brazylii poza Holendrami z kamizelek korzystały także inne zespoły, ale dopiero gdy zawodnicy założyli kamizelki w trakcie meczu, zwróciły się na nie oczy kibiców z całego świata.

Kamizelki powstały, by pomóc piłkarzom schłodzić organizm w ekstremalnie gorących warunkach, choć mają zastosowanie już w miejscach, gdzie temperatura przekracza 24 stopnie Celsjusza. Obecnie dostarczają je dwie firmy - Adidas (AdiPower) i TechNiche.

Nie wiadomo z usług której firmy korzysta Holandia. Adidas oficjalnie dostarcza swój produkt między innymi Niemcom, Hiszpanom, Argentyńczykom i Kolumbijczykom.

Z użyciem kamizelek jest związane ryzyko. Nagłe schłodzenie rozgrzanego ciała może spowodować zwężenie naczyń krwionośnych, co zwiększa ciśnienie krwi i może doprowadzić do bolesnego skurczu naczyń.

Według TechNiche ryzyko to zostało wyeliminowane w ich produkcie, który nie schładza bardziej niż do 14 stopni, podczas gdy w produkcie Adidasa temperatura graniczna to zero stopni.

Internauci śmieją się z Valbueny. FIFA też? [MEMY]


Korzystasz z Gmaila? Zobacz, co dla Ciebie przygotowaliśmy

CADID54: piłka Adidas
w okazje.info