Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Mistrzostwa świata w piłce nożnej 2014. Ronaldo: Faul na Neymarze był celowy

2 : 1
Informacje
Mistrzostwa Świata 2014 - Ćwierćfinały
Piątek 04.07.2014 godzina 22:00
Wyniki szczegółowe
Wynik
Brazylia
2
Kolumbia
1
Były brazylijski napastnik Ronaldo uważa, że faul Juana Camilo Zunigi na Neymarze był wyjątkowo brutalny i wykonany celowo, by wykluczyć gwiazdę ?Canarinhos? z gry. Przerwa z powodu urazu pleców Neymara potrwa około czterech tygodni i nie będzie on mógł już pomóc reprezentacji podczas mundialu.
Relacje Z Czuba i Na Żywo ze wszystkich meczów MŚ na Sport.pl oraz w aplikacji Sport.pl LIVE na smartfony >>

Neymar ucierpiał w 88. minucie ćwierćfinałowego spotkania przeciwko Kolumbii, kiedy to Zuniga uderzył Brazylijczyka kolanem w plecy. Zawodnik opuścił boisko na noszach i od razu został przetransportowany do szpitala Sao Carlos w Fortalezie, gdzie zdiagnozowano pęknięcie trzeciego kręgu lędźwiowego.

Swojego oburzenia zagraniem kolumbijskiego obrońcy nie krył Ronaldo, który z Brazylią zdobył mistrzostwo świata w 2002 roku. - Nie wydaje mi się, aby to była normalna gra - powiedział były piłkarz, dodając, że faul Zunigi był bardzo agresywny.

- To zagranie, które spowodowało kontuzję, było pełne przemocy. W powtórce telewizyjnej można było wyraźnie zobaczyć, że intencją kolumbijskiego piłkarza było spowodowanie obrażeń u Neymara - dodał Ronaldo podczas konferencji prasowej.Brazylijska telewizja zamieściła także zdjęcia rentgenowskie kręgosłupa Neymara, na których dokładnie widać pęknięty kręg. Metro.co.uk pisze, że lekarze mówili o ogromnym szczęściu piłkarza, bo gdyby Zuniga trafił go kolanem kilka centymetrów wyżej, Neymar mógłby być nawet sparaliżowany.

Sam Zuniga tłumaczył się po meczu, że zagranie nie było celowe i nie chciał skrzywdzić gwiazdy "Canarinhos". - To był mecz walki, obaj chcieliśmy go wygrać, on miał mniej szczęścia - mówił Kolumbnijczyk.

Neymar kontuzjowany, Brazylia zamarła [ZDJĘCIA]