Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

MŚ 2014. Brazylijscy kibice bezlitośni. Fred najgorszym piłkarzem

Instytut badań Datafolha przeprowadził sondaż wśród fanów "Canarinhos", którzy zdecydowali, że najgorszym piłkarzem ich reprezentacji podczas mundialu jest napastnik Flumienese. Najlepszym, z wynikiem 56 proc. - Neymar.
Wyniki badań opublikował w piątek brazylijski dziennik "Folha de Sao Paulo". W walce o miano najsłabszego piłkarza reprezentacji Brazylii bezkonkurencyjny okazał się Fred, uzyskując 21 proc. głosów.

Sondaż nie powinien nikogo zaskoczyć. Snajper na trwających mistrzostwach świata gra słabo. W czterech dotychczasowych występach zdobył zaledwie jedną bramkę, a w dodatku został antybohaterem po tym, jak przez symulację wymusił rzut karny w meczu otwarcia przeciwko Chorwacji. Przypomnijmy: karnego na bramkę zamienił Neymar, wyprowadzając swoją reprezentację na prowadzenie. Ostatecznie Brazylia spotkanie wygrała (3:1), ale wątpliwe zwycięstwo z symulantem Fredem nie obeszło się bez echa.

Podyskutuj z autorem tekstu na Twitterze @basz24

Freda nie ratują także statystyki. Snajper do tej pory oddał zaledwie cztery strzały na bramkę i wykonał 39 celnych podań. Dla porównania: Thomas Mueller z reprezentacji Niemiec próbował pokonać bramkarza 13 razy, strzelając przy tym cztery gole, a 115 jego podań dotarło do jego kolegów z zespołu.

Drugie miejsce w tym niechlubnym zestawieniu zajął Hulk (9 proc.), a trzecie - Dani Alves (6 proc.). Tuż za nimi uplasowali się kolejno: Paulinho (4 proc.) i Marcelo (3 proc.).

Fani gospodarza turnieju wskazali także najlepszego gracza. Sondaż bezdyskusyjnie wygrał strzelec czterech goli - Neymar - z poparciem od 56 proc. głosujących. Podium uzupełnili: Julio Cesar (10 proc.) i David Luiz (8 proc.).

Co ciekawe, na czwartym miejscu uplasował się Hulk, którego poparło 5 proc. kibiców.