Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Francja - Niemcy. Oliver Kahn: Francja nie jest wielkim zespołem

Były bramkarz reprezentacji Niemiec otwarcie skrytykował przeciwników jego rodaków przed ćwierćfinałowym starciem, do którego dojdzie w piątek.
Khan wywołał spore poruszenie w środowisku światowej piłki, komentując postawę reprezentacji Francji bez większego szacunku. - Francja nie jest wielkim zespołem - powiedział w wywiadzie dla "Metro News". - Widzieliśmy wiele słabości, jakie pokazali w ostatnim meczu z Nigerią. Głównie na początku spotkania, kiedy pomocnicy zostali przyciśnięci, Benzema nie miał żadnych sytuacji strzeleckich. Obrona ich też nie gra tak solidnie, jak powinna. Zawsze będziemy mieć szansę przeciwko nim.

Wydaje się, że były bramkarz Bayernu Monachium chce w ten sposób zdjąć presję z reprezentantów Niemiec, którzy byli mocno krytykowani za styl gry po meczu z Algierią. Spotkanie miało być formalnością, a zakończyło się dogrywką i wymęczonym zwycięstwem 2:1.

Ze swojej słabej postawy sprawę zdają sobie także piłkarze. - Nie jesteśmy zadowoleni z naszej gry, ale ważne, że na końcu wychodzimy zawsze jako zwycięzcy - mówił Manuel Neuer, bramkarz reprezentacji Niemiec.

- Francja to niebezpieczny zespół z wszechstronnymi piłkarzami. Może nie zawsze grali perfekcyjnie, ale są silni i trzymają równy poziom.

Podyskutuj z autorem tekstu na Twitterze @basz24