Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

MŚ 2014. "Przez takich nurków jak Robben trzeba wprowadzić powtórki wideo, aby pomóc sędziom"

Jose Mourinho uważa, że sędziowie powinni mieć możliwość korzystania z najnowszych technologii. Na Mistrzostwach Świata w Brazylii z powodzeniem działa inny system - goal-line. Może czas na kolejny krok?
Trener Chelsea doskonale zna Robbena. To właśnie Mourinho, podczas swojej pierwszej przygody w Anglii, ściągnął Holendra z PSV Eindhoven i pracował z nim trzy lata. - Jest bardzo szybki i kreatywny, dlatego przeciwnicy którzy nie mogąc go zatrzymać faulują - powiedział dla Yahoo Jose Mourinho. - Wiem też, że czasami stara się wykorzystać swoją przewagę i symuluję żeby zdobyć rzut karny lub wolny dla swojej drużyny.

30- letni skrzydłowy, na trwającym mundialu, już nie raz pokazał swoje "umiejętności" symulowania. Podczas meczu Holandii z Meksykiem, Robben kilkukrotnie przewracał się w polu karnym. Na konferencji prasowej po spotkaniu przyznał się do prób wymuszenia rzutu karnego i przeprosił za swoje niechlubne zachowanie, mimo to wiele osób domagało się jego zawieszenia. Ostatecznie pomocnik Bayernu uniknął kary. - Nie chcemy żeby piłkarze symulowali na boiskach i dobrze by było jakby sędziowie karali takie zachowania. Robben nie zostanie zawieszony za mecz z Meksykiem - poinformował jeden z przedstawicieli FIFA.

Na Mistrzostwach Świata w Brazylii sprawdza się technologia goal-line. Jose Mourinho uważa, że nadszedł czas, aby prowadzącym spotkania pomóc jeszcze bardziej. - Jeżeli sędziowie dostaną możliwość korzystania z powtórek wideo będą dokładnie zobaczyć sytuację - powiedział trener Chelsea. - Myślę, że sędziowie byliby szczęśliwi z tego, że w razie wątpliwości mogliby je w ten sposób rozwiać i podjąć właściwą decyzję.

Holandia z Kostaryką zmierzy się już w najbliższą sobotę o godz. 22, wówczas okaże się na ile przeprosiny Robbena okazały się szczere.

Podyskutuj z autorem tekstu na Twitterze @basz24Zdjęcie RLEG01: Legia Warszawa - koszulka Adidas Zdjęcie ROLY04: Olympiakos Pireus - koszulka Puma Zdjęcie RREAL46w: Real Madryt - koszulka damska Adidas
RLEG01: Legia Warszawa - ko... ROLY04: Olympiakos Pireus -... RREAL46w: Real Madryt - kos...
Sprawdź ceny ? Sprawdź ceny ? Sprawdź ceny ?
źródło: Okazje.info