Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Niemcy - Algieria. "Bohaterzy z uniesionymi głowami". Algierska prasa zachwycona

2 : 1
Informacje
Mistrzostwa Świata 2014 - 1/8 finału
Poniedziałek 30.06.2014 godzina 22:00
Wyniki szczegółowe
Wynik
Niemcy
2
Algieria
1
Reprezentacja Algierii pomalowała świat na zielono. "Żadna inna drużyna na mundialu nie zyskała takiej sympatii" - algierska prasa pieje z zachwytu, choć zespołowi Vahida Halilhodzicia nie udało się w poniedziałek pokonać Niemców.
Algieria odpadła, ale zachwyciła. Niemcy wydarli awans dopiero w dogrywce. "Dziękujemy wam, bohaterzy" - tak relację z meczu tytułuje dziennik "El-khabar". "Nasi piłkarze pokazali się światu z jak najlepszej strony i opuszczają Brazylię z uniesionymi głowami. Przeciwko Niemcom zagrali świetnie, ale jednym z ich poważnych wrogów było zmęczenie" - pisze gazeta.

Dziennik "El Watan" grzmi tytułem: "Zieloni kończą z uniesionymi głowami". I dalej: "Nasi piłkarze sprawili, że Niemcy nie mogli być pewni zwycięstwa do samego końca, a to nie lada wyczyn. Żaden inny zespół tu w Brazylii nie zyskał większej sympatii".

"El Moudjahid" też zachwyca się "heroicznym występem Zielonych". "Dali z siebie wszystko, od początku do końca wypruwali sobie flaki. Gratulacje, chłopaki!" - pisze gazeta.

"Co za mecz Algierczyków! Byli dzielni i heroiczni" - to cytat z "L'expression"

"Al-Fajr": "Zieloni wprawili Niemców w zakłopotanie. Trenera Joachima Loewa oblał zimny pot, który aż do dogrywki musiał drżeć o awans do ćwierćfinału"

Gazety zgodnie podkreślają, że Algieria doczekała się jednej z najwybitniejszych generacji w historii. I dodają, że teraz celem jest przygotowanie drużyny do Pucharu Narodów Afryki w 2017 roku.Zdjęcie Trening piłkarski. Gry, ćwiczenia techniczne i kondycyjne Zdjęcie Adidas Koszulka Parso Jr. Z25544 Zdjęcie Puma Torba sportowa Team Cat
Trening piłkarski. Gry, ćwi... Adidas Koszulka Parso Jr. Z... Puma Torba sportowa Team Cat
Porównaj ceny ? Sprawdź ceny ? Sprawdź ceny ?
źródło: Okazje.info