Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Argentyna - Szwajcaria. Żadnych specjalnych środków na Messiego

1 : 0
Informacje
Mistrzostwa Świata 2014 - 1/8 finału
Wtorek 01.07.2014 godzina 18:00
Wyniki szczegółowe
Wynik
Argentyna
1
Szwajcaria
0
Trener Szwajcarii Ottmar Hitzfeld nie planuje żadnych środków specjalnych, aby powstrzymać lidera Argentyńczyków Leo Messiego. Plan na mecz jest prosty - jego piłkarze mają być kompatybilni, a droga do celu wiedzie przez kolektyw.
Messi w każdym z trzech grupowych meczów Argentyny przesądzał o losach wygranej drużyny - z Bośnią i Hercegowiną zdobył bramkę na 2:0, z Iranem strzelił zwycięskiego gola w doliczonym czasie gry, a z Nigerią ustrzelił dublet. To dzięki swojemu kapitanowi Argentyńczycy przebrnęli przez fazę grupową z kompletem punktów. Teraz na ich drodze stanie drugi zespół grupy E - Szwajcaria. Jej trener nie zamierza ułożyć planu taktycznego specjalnie pod lidera rywali.

- Krycie Messiego jeden na jeden? To nie wchodzi w grę. Nasz plan na to spotkanie zakłada zastosowanie bardzo dobrze funkcjonującej sieci - mówi Hitzfeld, który od swoich zawodników wymaga dbałości o szczegóły.

- W tym wypadku poziom koncentracji każdego piłkarza musi być na bardzo wysokim poziomie - podkreśla trener Szwajcarów.

Tak grający "Helweci" mogą unikną powtórki z rozrywki z przegranego meczu z Francją 2:5. Francuzi wykorzystali wtedy każdy błąd zespołu Hitzfelda. A tych było co niemiara.

- Przede wszystkim musimy poprawnie wykonywać swoje zadania na boisku. Przewidywać zagrania i wystrzec się błędów. I w taki oto sposób możemy zatrzymać Messiego - podkreśla Hitzfeld.

- Nie śnię o Messim. Lubię oglądać jego grę. Jestem fanem Messiego, tak jak każdy, kto lubi futbol - dodaje selekcjoner reprezentacji Szwajcarii.

Mecz Argentyna - Szwajcaria zostanie rozegrany w Sao Paulo. Relacja Z Czuba i na żywo od 18 w Sport.pl.