Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Mistrzostwa świata w piłce nożnej 2014. "To najlepszy narkotyk na świecie!", Holendrzy uciekli i awansowali

2 : 1
Informacje
Mistrzostwa Świata 2014 - 1/8 finału
Niedziela 29.06.2014 godzina 18:00
Wyniki szczegółowe
Wynik
Holandia
2
Meksyk
1
Holendrzy, wygrywając z Meksykiem w ostatnich minutach, zostali trzecią drużyną, która awansowała do najlepszej ósemki mundialu. Awans zawdzięczają trafieniom Wesleya Sneijdera i Klaasa Jana Huntelaara, a sam Luis van Gaal przyznaje, że "To było jak ucieczka".


- To było dla nas jak ucieczka. W drugiej połowie pokazaliśmy, że potrafimy kreować więcej szans. Kiedy nadszedł czas na ostatnią przerwę na uzupełnienie płynów, dałem moim piłkarzom znak, by wdrożyli plan B. Wiedzieliśmy, co robić, miałem w planie wprowadzenie Huntelaara i posyłanie dłuższych, głębokich piłek. Teraz wszystko, co musimy zrobić, to powtórzyć to wszystko w ćwierćfinale - powiedział po meczu Luis van Gaal, trener Holendrów, którzy przez znaczną większość meczu dominowali, ale nie potrafili przełamać szczelnej meksykańskiej defensywy.

Strzelec trzech bramek na tym turnieju, Robin van Persie tym razem okazał się nieskuteczny. - Mieliśmy mnóstwo szczęścia. To był bardzo trudny mecz, mieliśmy cztery, albo i więcej klarownych sytuacji, których nie wykorzystaliśmy. Napieraliśmy jednak dalej i w końcu dopięliśmy swego.

To, czego nie dokonał van Persie udało się Huntelaarowi. Strzelec karnego, który dał Holandii zwycięstwo w doliczonym czasie gry i awans do ćwierćfinału nie krył zadowolenia - To była czysta adrenalina. To najlepszy narkotyk jaki istnieje na świecie. Dokonaliśmy czegoś fantastycznego i po raz kolejny pokazaliśmy, ze jesteśmy tu, by wygrać mundial. Zawsze jest presja na strzelającym rzut karny, ale ten który udało mi się trafić dziś był wyjątkowy - powiedział po meczu Klaas-Jan Huntelaar.

Trener Meksyku, Miguel Herrera przygotował na mundial zespół, który mógł się pochwalić jedną z najlepszych defensyw. Ostatecznie jednak musieli uznać wyższość Holendrów. - Zrobiliśmy dobrą robotę, broniliśmy się bardzo głęboko, dzięki temu wyciągaliśmy Holendrów z ich połowy jak tylko się dało, co pozwalało nam kreować okazje dla siebie, niezbędne do wygrania meczu. Niestety, jedna bramka nie wystarczyła - powiedział Herrera.

Holendrzy w ćwierćfinale zagraliśmy z lepszym z pary Kostaryka - Grecja.

Zdjęcie Colo Getry piłkarskie Classic Zdjęcie Colo Getry piłkarskie Cosmo SR Zdjęcie NIKE SKARPETOGETRY / GETRY PIŁKARSKIE PARK IV 507815-010
Colo Getry piłkarskie Classic Colo Getry piłkarskie Cosmo... NIKE SKARPETOGETRY / GETRY ...
Sprawdź ceny ? Sprawdź ceny ? Porównaj ceny ?
źródło: Okazje.info


Kto zagra w półfinale?