Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

MŚ 2014. W czwartek na Maracanie konferencja w sprawie Suareza

0 : 1
Informacje
Mistrzostwa Świata 2014 - Grupa D
Wtorek 24.06.2014 godzina 18:00
Wyniki szczegółowe
Wynik
Włochy
0
Urugwaj
1
W czwartek o godz. 15.30 czasu polskiego w Rio de Janeiro odbędzie się konferencja prasowa FIFA w sprawie Luisa Suareza. Na Maracanie ma zostać ogłoszona decyzja dot. ewentualnego ukarania napastnika Urugwaju za ugryzienie Giorgio Chielliniego we wtorkowym meczu z Włochami.
W sprawie Suareza FIFA obradowała już w środę, ale tego dnia nie podjęła żadnej decyzji. Prawdopodobnie piłkarska centrala dała szansę urugwajskiej federacji na pełne przedstawienie jej stanowiska i złożenia ewentualnych dowodów w sprawie. - Uważamy, że nie ma wystarczającego dowodu, by nałożyć karę na Luisa. Sytuacja musi być jasna, a na zapisie wideo, który otrzymaliśmy od FIFA, to nie jest jasne - tłumaczył mediom prezes Piłkarskiej Federacji Urugwaju Wilmar Valdez.

Tak samo broni się sam Suarez. - Przylgnąłem do jego ramienia i otrzymałem nawet cios w oko [łokciem]. Takie sytuacje zdarzają się na boisku i nie należy im nadawać zbyt wielkiego znaczenia - stwierdził zaraz po meczu, który Urugwaj wygrał 1:0. Jedynego gola w 81. minucie zdobył Diego Godin. Suarez ugryzł Chielliniego dwie minuty wcześniej. Ciekawe, jak potoczyłyby się wydarzenia, gdyby dostał wtedy czerwoną kartkę. Włochom do awansu do 1/8 finału wystarczał remis, Urugwaj potrzebował zwycięstwa.

FIFA po zakończeniu postępowania dyscyplinarnego najpewniej zawiesi Suareza co najmniej na dwa mecze. Jednak snajper grający na co dzień w Liverpool jest recydywistą (w przeszłości ugryzł Otmana Bakkala i Branislava Ivanovicia), dlatego grozi mu bardzo surowa kara. Może zostać zdyskwalifikowany nawet na 24 spotkania lub dwa lata.

Decyzję w tej sprawie FIFA musi podjąć najpóźniej do soboty, ponieważ tego dnia (o godz. 22) Urugwaj zagra z Kolumbią w Rio de Janeiro w 1/8 finału. Ale na Maracanie, na której spotkają się oba zespoły, w sprawie Suareza niemal na pewno wszystko będzie jasne już w czwartek.