Mistrzostwa świata w piłce nożnej 2014. Iran przegrał z Bośnią i odpadł z turnieju

1
Reprezentacja Iranu z jednym punktem na koncie i jednym strzelonym golem żegna się z mundialem w Brazylii. W ostatnim meczu podopieczni Carlosa Queiroza przegrali 1:3 z Bośnią i Hercegowiną.
Iran miał przed tym meczem matematyczne szanse na awans do 1/8 finału. Podstawowym warunkiem było jednak zwycięstwo nad reprezentacją Bośni, która chciała odnieść swoje pierwsze, historyczne zwycięstwo na mistrzostwach świata. W realizacji tego celu pomógł Bośni duet Edin Dżeko - Miralem Pjanić. Obaj strzelili gola i zaliczyli asystę.

Pierwsza bramka padła w 23. minucie. Dżeko otrzymał podanie ze środka boiska od Pjanicia, wbiegł między obrońców i uderzył zza pola karnego płasko tuż przy słupku. Drugiego gola Bośniacy zdobyli w 59. minucie po błędzie irańskiej obrony. Przed polem karnym piłkę przechwycił Pjanić i doskoczył do niej Dżeko. Zagrał na prawo do Tino-Svena Susicia, a ten zagrał "w uliczkę" do Pjanicia, który pokonał Alirezę Haghigiego strzałem w długi róg.

Rzadko atakujący Iran długo szukał swojego pierwszego gola na tym mundialu. W 25. minucie Masoud Shojaei miał pecha, bo piłka po jego strzale trafiła w poprzeczkę i spadła pół metra przed linią. W końcu jednak podopieczni Queiroza cieszyli się z bramki. W 82. minucie do siatki po podaniu z lewej strony od Dżawada Nekunama trafił Reza Ghoochannejhad.

Długo Irańczycy nie świętowali, bo nie minęła minuta, kiedy padła trzecia bramka dla Bośniaków. Tym razem bramkę strzelił Avdij Vrsajevic po podaniu Dżeko. Dzięki tej wygranej Bośnia zajęła trzecie miejsce w grupie F. Drugą pozycję z czterema punktami zajęła Nigeria, która przegrała 2:3 z najlepszą w stawce Argentyną. Rywalem Nigerii prawdopodobnie będzie Francja, a Argentyny albo Ekwador, albo Szwajcaria. Relacje z meczów grupy E od godz. 22 w Sport.pl i aplikacji Sport.pl LIVE na telefony.