Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Mistrzostwa świata w piłce nożnej 2014. Michael Owen: Gary Neville powinien być następnym selekcjonerem reprezentacji Anglii

Owen wskazuje Neville'a jako kolejnego selekcjonera reprezentacji Anglii. Według niego były gracz Manchesteru United powinien objąć kadrę w 2016 roku. Wtedy kończy się umowa Roya Hodgsona z angielską federacją.
Roy Hodgson jest mocno krytykowany po tym, jak reprezentacja Anglii po dwóch meczach straciła szansę na awans do 1/8 finału. Football Association nie zamierza jednak zwalniać obecnego selekcjonera. Hodgson więc poprowadzi kadrę do 2016 roku.

- Jeśli Football Association zamierza po 2016 roku zatrudnić nowego selekcjonera, nie powinien szukać daleko kandydata na te stanowisko. Odpowiedni człowiek siedzi obok Hodgsona już na ławce. Jego obecny asystent - Gary Neville byłby idealnym rozwiązaniem - pisze dla Telegraph Michael Owen. Były zawodnik Manchesteru United miałby czas, aby należycie przygotować się do nowej roli. Do tego czasu zbierze potrzebne doświadczenie, żeby poprowadzić tę grupę piłkarzy. Wybór kogoś z zewnątrz jest bez sensu. Kolejny szkoleniowiec testowałby znowu tych samych graczy i próbowałby identycznej strategii. Wtedy nie wyciągnęlibyśmy wniosków z popełnionych błędów na tym mundialu. Jeśli chcemy być odważni, musimy rozważyć drogę, jaką podążyli chociażby Niemcy z Klinsmannem czy Barcelona z Guardiolą. W tej pracy potrzebna jest wiedza, jaką posiadają byli piłkarze. Musi odpowiadać za dobrą atmosferę, wzbudzić szacunek do swojej osoby, a do tego być naturalnym liderem. Neville posiada wszystkie te cechy.

- Jestem pewny, że w ten sposób odpowiednio byśmy się rozwinęli. Jeśli Neville przygotowywałby naszą reprezentację na mistrzostwa świata w Rosji w 2018 roku, z dużym optymizmem wyczekiwałbym wyników kadry - podsumowuje Owen.

Owen wspomniał również, że Gerrard popełniłby wielki błąd, jeśli teraz zrezygnowałby z występów w reprezentacji Anglii.

- Nie wiem, dlaczego Gerrard miałby zamknąć drzwi przed reprezentacją. Jeśli kadra będzie go potrzebować, powinien zgłosić swoją dostępność. Nie musi grać w każdym meczu eliminacyjnym. Jego doświadczenie byłoby bardzo przydatne dla takiego gracza jak przypuśćmy Barkley. Oczywiście nie jest to już zawodnik, który ma 25 lat. Brendan Rodgers potrafił mu jednak znaleźć odpowiednią pozycję w Liverpoolu. Reprezentacja Anglii powinna z tego skorzystać.

Gary Neville powinien zastąpić Roya Hodgsona?