Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Mundial 2014. Bośniacy piszą petycję do FIFA. Chcą wykluczyć sędziego i zmienić wynik meczu

1 : 0
Informacje
Mistrzostwa Świata 2014 - Grupa F
Niedziela 22.06.2014 godzina 00:00
Wyniki szczegółowe
Wynik
Nigeria
1
Bośnia i Hercegowina
0
Po porażce 0:1 z Nigerią Bośniacy są wściekli na sędziego Petera O'Leary. Wysłali petycję do FIFA z prośbą o wykluczenie Nowozelandczyka z mistrzostw oraz zmianę wyniku meczu na 1:1. Bośniaków dodatkowo denerwuje zdjęcie zrobione po meczu, na którym uśmiechnięty arbiter ściska się z reprezentantem Nigerii.
Czym zdenerwował Bośniaków O'Leary? Przede wszystkim nie uznał prawidłowo zdobytej bramki przez Edina Dżeko. Napastnik Manchesteru City trafił do siatki, ale sędziowie dopatrzyli się pozycji spalonej. Powtórki pokazały, że o spalonym nie mogło być mowy.

Co więcej, zdaniem Bośniaków przed bramką dla Nigerii Petera Odemwingie był oczywisty faul. Emmanuel Emenike, który zaliczył asystę, przepchnął i przewrócił przed podaniem Emira Spahicia.

Według Bośniaków nowozelandzki sędzia wypaczył wynik meczu. A rezultat ten pozbawił ich szans na awans do 1/8 finału. Dlatego jeden z kibiców napisał petycję do FIFA z prośbą o wykluczenie O'Leary'ego z dalszego udziału w turnieju oraz zmianę wyniku na 1:1. "Miliard kibiców widziało gola Dżeko" - czytamy w petycji, którą w jeden dzień podpisało 23 tys. osób.

Bośniackie media twierdzą też, że na tych mistrzostwach nie ma gorszego sędziego od Nowozelandczyka. I odsyłają na stronę "Red card the Ref", gdzie O'Leary prowadzi w głosowaniu na najgorszego arbitra mistrzostw z blisko 90 proc. głosów.

Bośniaków dodatkowo irytuje zdjęcie zrobione tuż po meczu, na którym widać uśmiechniętego sędziego ściskającego się z nigeryjskim bramkarzem Vincentem Enyeamą. I chcą też, by Nigeryjczycy zostali poddani kontroli antydopingowej. Swojej wściekłości na arbitra nie ukrywa też sam Dżeko. - Powinniśmy wygrać ten mecz, ale sędzia zachowywał się haniebnie. Powinien razem z nami wrócić do domu - stwierdził napastnik.

Na akcję Bośniaków odpowiedziała brytyjska gazeta "The Independent", która wysłała wiadomość do FIFA z zapytaniem, czy O'Leary poprowadzi jeszcze jakieś spotkanie. Odpowiedzi na razie nie dostała.

Cristiano "Harry Potter" Ronaldo i jego fryzury


Czy w takich sytuacjach byłbyś za: