Mundial 2014. Wygrana Kolumbii z Wybrzeżem Kości Słoniowej

W pierwszym czwartkowym meczu na mundialu Kolumbia wygrała z Wybrzeżem Kości Słoniowej 2:1. Bohaterami drużyny Jose Pekermana byli James Rodriguez i Juan Quintero. Kolumbijczycy z dwoma zwycięstwami w grupie C są prawie pewni awansu do 1/8 finału.

W 64. minucie z rzutu rożnego dośrodkował Juan Cuadrado, który wcześniej trafił w poprzeczkę. W polu karnym Jamesa Rodrigueza nie upilnował Didier Drogba, a pomocnik Kolumbii głową strzelił pierwszego gola. Drogba chwilę wcześniej zastąpił Wilfrieda Boniego. W meczu z Japonią wejście gwiazdora Galatasaray okazało się kluczowe, choć piłkarz nie brał udziału w akcjach bramkowych, po których drużyna Sabriego Lamouchiego odwróciła wynik i wygrała 2:1.

W czwartek w Brasilii było inaczej. Sześć minut po bramce Rodrigueza prostopadłe podanie Teofilo Gutierreza wykorzystał Juan Quintero.

Gutierrez zrehabilitował się za zmarnowaną okazję przed przerwą, kiedy po dośrodkowaniu Rodrigueza z pięciu metrów nie trafił do bramki, choć był niepilnowany.

Pomysłem na grę Kolumbijczyków były właśnie akcje skrzydłami. Jednak dośrodkowania z prawej strony aktywnego Juana Cuadrado albo były niecelne, albo blokowane przez obrońców Wybrzeża Kości Słoniowej. Zespół Pekermana grał z rozmachem, choć w decydujących momentach zawodnikom argentyńskiego szkoleniowca brakowało dokładności.

Z kolei drużynie z Afryki brakowało w ofensywie pomysłu. Ataki WKS były chaotyczne. Kończyły się przed kolumbijskim polem karnym, strzałami z dystansu.

Obraz zmienił się w 73. minucie. Gervinho minął ze skrzydła trzech rywali, w polu karnym jeszcze jednego i uderzył w krótki słupek. Bramkarz Kolumbii David Ospina zdołał tylko musnąć piłkę, która wpadła do siatki.

Zespół z Afryki dążył do remisu, ale rozpaczliwie broniący się Kolumbijczycy zdołali utrzymać korzystny wynik. W doliczonym czasie gry wybiegającego na pozycję sam na sam Drogę wyprzedził Ospina.

Dwie godziny przed meczem tragedię przeżył pomocnik WKS Die Serey . 30-letniemu piłkarzowi zmarł ojciec. Serey podczas hymnu nie mógł powstrzymać emocji. Zawodnik FC Basel popłakał się. Wzruszeni byli pozostali zawodnicy afrykańskiej reprezentacji. W 73. minucie zastąpił go Mathis Bolly.

Kolumbia po drugiej wygranej jest blisko awansu do 1/8 finału. Stanie się tak, jeśli w rozpoczynającym się o północy meczu Japonii z Grecją padnie remis.

24 czerwca Kolumbia w Cuiabie zagra z Japonią, Wybrzeże Kości Słoniowej w Fortalezie zmierzy się z Grecją. Początek spotkań o 22.

KONKURS! Zobacz decydujące mecze MŚ w niezwykłej jakości!