Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Mistrzostwa świata w piłce nożnej 2014. Louis van Gaal: Potrzebuję krzesła barowego, aby obejrzeć mecz

Louis van Gaal skarży się na kłopoty z widocznością na boisko stadionu Beira-Rio w Porto Alegre. Szkoleniowiec reprezentacji Holandii przyznał, że siedząc na ławce trenerskiej, nie jest w stanie obserwować zmagań swoich piłkarzy. - Będę musiał siedzieć na krześle barowym - mówi trener.


W środę na mistrzostwach świata w piłce nożnej w drugim swoim meczu Holendrzy zagrają z Australią. Choć to reprezentanci "Oranje" są zdecydowanym faworytem tego spotkania, trener Holendrów Luis van Gaal skarży się, że z ławki trenerskiej nie ma możliwości obserwowania meczu.

- Najważniejsza jest piłka nożna, a jej częścią jest z pewnością trener. Jednak jako szkoleniowiec nie mam widoku na plac gry. Wszystko dlatego, że z boku boiska przy linii środkowej ustawiona jest kamera, a jej operator skutecznie zasłania mi i mojemu sztabowi widok na płytę. Dodatkowo ławka znajduje się znacznie poniżej poziomu boiska. To wymusza na mnie ciągłe stanie. Ja natomiast preferuje siedzący styl pracy - przyznał van Gaal. Szkoleniowiec dodał, że jest człowiekiem pełnym wiary i liczy, że FIFA odpowiednio zareaguje na problem z operatorem kamery.

Trener, który po mistrzostwach będzie prowadził drużynę Manchesteru United, przyznał, że w innym wypadku będzie musiał skorzystać z krzesła barowego.

- Kamera znajduje się centralnie przed ławką rezerwowych, co wymaga ode mnie przechylania się z jednej strony na drugą. Inaczej nie będę w stanie obejrzeć meczu. Chyba że będę siedział na krześle barowym - dodał van Gaal.

Mecz Australia - Holandia w środę 19 czerwca o godz. 18.

Megagaleria kibicek MŚ 2014! [AKTUALIZUJEMY ZDJĘCIA]