Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Mundial 2014. Hiszpańska prasa: Najgorszy koszmar mistrza

1 : 5
Informacje
Mistrzostwa Świata 2014 - Grupa B
Piątek 13.06.2014 godzina 21:00
Wyniki szczegółowe
Wynik
Hiszpania
1
Holandia
5
Koszmar i upokorzenie - to dwa najczęściej powtarzające się słowa pojawiające się we wszystkich relacjach w hiszpańskich mediach po porażce z Holandią 1:5.
"Mundialowe upokorzenie" - pisze "Marca". Katastrofa w pierwszym meczu. Mistrz został upokorzony przez Holandię w drugiej połowie, w której świetnie grali Robben i spółka. Prezenty od Casillasa i obrony, a także błędy taktyczne doprowadziły do skandalicznej porażki.

W podobnym tonie pisze cała prasa w Hiszpanii. "Najgorszy koszmar mistrza" - to tytuł z internetowego wydania dziennika "AS", który przypomina, że Hiszpania nie straciła pięciu bramek w jednym meczu od 1963 roku (2-6 ze Szkocją). Niemal identyczny tytuł ma kataloński "Sport"

"Holandia upokorzyła mistrza" - to tytuł z poważnego "El Pais", a z kolei "El Mundo Deportivo" pisze, że "Holandia dała mistrzowi klapsa".

"Upokarzająca zemsta" - tytułuje "LaVanguardia" i przypomina, że Holendrzy wzięli rewanż za finał mundialu sprzed czterech lat. W RPA Hiszpania wygrała po golu Andresa Iniesty w dogrywce.

Megagaleria kibicek MŚ 2014! [AKTUALIZUJEMY ZDJĘCIA]