Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

MŚ 2014. Messi: "Byłem zazdrosny o Maradonę"

Leo Messi przyznał, iż był zazdrosny o sukcesy takich piłkarzy jak Diego Maradona, Pele czy Franz Beckenbauer ze względu na ich sukcesy w futbolu reprezentacyjnym.


26-latek często porównywany jest z Maradoną. W futbolu klubowym wygrał ponad 21 trofeów na poziomie seniorskim, a indywidualnie cztery razy z rzędu sięgał po Złotą Piłkę. Jednak w piłce reprezentacyjnej jest nadal niespełniony.

- Byłem zazdrosny. To była zdrowa zazdrość. Chciałem się z nimi zamienić miejscami - powiedział ESPN, gdy został zapytany o to, jak się czuł, oglądając Pele, Maradonę czy Beckenbauera wznoszących puchar za mistrzostwo świata. - I niezależnie od tego, ile bym ich nie pytał, nie potrafią opisać mi tego uczucia towarzyszącego wygraniu MŚ.

- Chcę zostać mistrzem świata, lecz nie po to, by zmienić opinię innych o mnie czy dołączenie do największych, lecz by wygrać coś z moją reprezentacją i dodać MŚ do mojej listy wygranych trofeów. Znacznie wydoroślałem [od czasu MŚ 2006 i 2010]. Wiele rzeczy mi się przytrafiło, dobrych oraz złych, ale wszystkie pomogły mi się rozwinąć jako osoba oraz sportowiec - powiedział Messi.

- Jestem swoim największym krytykiem. Zawsze chcę być lepszy, robić więcej. Jedyną liczącą się rzeczą jest gra. Uwielbiam to robić od czasu, gdy byłem małym chłopcem. Zawsze powtarzałem, że w chwili gdy piłka nie będzie mnie dalej bawić, przestanę grać.