Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Dudek najlepszym piłkarzem meczu Liverpool - Ajax

Bramkarz reprezentacji Polski Jerzy Dudek został wybrany na najlepszego piłkarza towarzyskiego meczu Ajax Amsterdam - FC Liverpool na Amsterdam Arena zakończonym bezbramkowym remisem. Zdaniem Sky Sports tym występem Polak przekonał menedżera ?The Reds? Gerarda Houlliera, że to jemu należy się miejsce w pierwszym składzie
30-letni Dudek przynajmniej pięciokrotnie udanymi interwencjami uchronił swoją drużynę od utraty gola. W bardzo dobrym stylu obronił m.in. trzy strzały Rafaela van der Vaarta, chytre uderzenie Wesleya Soncka, a tuż przed końcowym gwizdkiem cudem wybił piłkę po uderzeniu swego byłego kolegi z Anfield Road Jari Litmanena. - Dudek pokazał, że jest jedyną gwiazdą Liverpoolu gotową do rozpoczęcia sezonu, podczas gdy pozostałe - jak Michael Owen czy Harry Kewell - wciąż mają sporo przed sobą do złapania ligowej formy - można przeczytać na Skysports.com w artykule zatytułowanym "Dudek błyszczy".

- Rok temu w okresie przygotowawczym czułem się zmęczony po mistrzostwach świata. Teraz jest znacznie lepiej. Jestem zadowolony ze swojej formy, czuję się bardzo dobrze fizycznie i psychicznie. Nie narzekam również na zdrowie, chociaż wcześniej miałem problemy z pachwiną i plecami - powiedział po meczu Dudek.