Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Beckham zostanie uhonorowany Orderem Imperium Brytyjskiego

Pomocnik Manchesteru United David Beckham zostanie uhonorowany przez królową Elżbietę II jednym z najbardziej prestiżowych odznaczeń angielskich - Orderem Imperium Brytyjskiego - poinformował w sobotę ojciec zawodnika, Ted.
Beckham, jeden z najbardziej popularnych i najlepiej zarabiających piłkarzy na świecie, ma zostać Kawalerem Orderu Imperium Brytyjskiego "za wybitne osiągnięcia w dziedzinie piłki nożnej".

Pałac Buckingham nie potwierdził jeszcze tej informacji. Przedstawicieli mediów poinformowano jedynie, że oficjalna lista osób, które mają być uhonorowane tym odznaczeniem, zostanie ogłoszona 14 czerwca, w dniu urodzin królowej.

To nie koniec wyróżnień dla rodziny Beckhama. W ten weekend jego teściowa, Jackie Adams została uznana za najsławniejszą teściową Wielkiej Brytanii. Matka żony piłkarza, Victorii Adams - wokalistki Spice Girls i modelki, zdobyła 26 procent głosów 500. ankietowanych osób, wyprzedzając samą królową Elżbietę II (16 procent). Na kolejnych miejscach znalazły się piosenkarka Shirley Bassey (12 proc.) i znana z "Dynastii" aktorka Joan Collins (8 proc.).