Relacja minuta po minucie

Niedziela, 6 sierpnia, godz. 17.30 Płock, ul. Łukasiewicza 34 BRAMKI: Nosal (59. z karnego) SKŁADY: ORLEN: Krupski, Mouzie, Jurkowski, Bocian, Geworgian (75. Popiela), Romuzga, Dąbrowski, Wilk (70. Pastuszka), Nosal, Maćkiewicz, Saganowski (65. Sobolewski) GÓRNIK: Bledzewski, Wisniewski, Lekki, Kocyba, Probierz (85. Kołodziejski), Prasnal, Kompała, Bonk, Możanić (70. Gacek), Szemoński (46.Gierczak), Kaondera, SĘDZIOWAŁ: Piotr Wieczerzak (Kraków), WIDZÓW: 3500
Przed rozpoczęciem meczu piłkarze Orlenu kopnęli kilka piłek w trybuny. Mariusz Nosal wcelował w płot i poprawić musiał trener nafciarzy Albin Mikulski.

4 min. - Maćkiewicz strzela z 19 m, ale Bledzewski broni.

6 min. - Ponownie Maćkiewicz, tym razem z narożnika pola karnego trafia w słupek.

7 min. - Piłkarze Orlenu zostawili sporo miejsca Grzegorzowi Bonkowi, który przebiegł z piłką kilkanaście metrów. Silnie strzelił z około 18 metrów. Orlen przed stratą bramki uratował tylko słupek.

18 min. - Mike Mouzie minął trzech zawodników Górnika i strzelił z ostrego kąta. Piłka przeleciała wzdłuż bramki. Lot piłki próbował przeciąć jeszcze Maćkiewicz, ale bez powodzenia.

Pierwsze 20 minut to przewaga piłkarzy Orlenu. Wyróżnia się Dariusz Romuzga, który na razie skutecznie wyłączył z gry Adama Kompałę. Zacięte pojedynki toczy Jacek Dąbrowski z Grzegorzem Bonkiem. Często w akcje ofensywne włącza się boczny obrońca Mike Mouzie.

24 min. - Strzelał Jacek Dąbrowski, ale wysoko ponad bramką.

29 min. - Michał Probierz fauluje Roberta Wilka i wdaje się w dyskusję z sędzią za co dostaje żółtą kartkę.

31 min. - Po stracie piłki przez Pawła Bociana, Probierz ruszył prawą stroną i zacentrował na pole karne. Do piłki wyskoczył najwyżej Mike Mouzie, który wybił ją na róg.

32 min. - Grzegorz Lekki w ostatniej chwili zablokował strzał Wahana Geworgiana.

42 min. - Tomasz Prasnal strzelił z około 18 metrów daleko od bramki.

PODSUMOWANIE I POŁOWY: W tej części gry nafciarze byli zespołem aktywniejszym od swoich rywali. Mieli kilka dobrych sytuacji do zdobycia bramki, ale nie wykorzystali żadnej z nich. Wyróżniającym się piłkarzem Orlenu był Mike Mouzie.

46 min. - Marka Szemońskiego zastąpił Piotr Gierczak.

48 min. - Żółta kartka dla Rafała Kocyby.

52 min. - Mouzie dośrodkował na pole karne. Tam do piłki wyskoczył Maćkiewicz, który zamiast strzelać próbował zgrywać ją do Nosala. W akcję włączył się Wiśniewski, który wybił piłkę na róg.

59 min. - GOOOOOOOOOOL! dla Orlenu. Nafciarze przeprowadzili składną akcję lewą stroną boiska. Mike Mouzie przedarł się na pole karne i próbował dośrodkować. Jego zagranie zablokował Probierz i piłka wyszła na róg. Mouzie sygnalizował zagranie ręką. Sędzia również uznał, że zabrzanin dotknął piłki ręką i podyktował jedenastkę. Na gola zamienił ją Mariusz Nosal, dla którego był to 50 gol w ekstraklasie.

65 min. - Saganowskiego zmienił Sobolewski.

68 min. - Ładna akcja Orlenu. Strzelał Jacek Dąbrowski. Piłka trafiła w leżącego już na polu karnym Wiśniewskiego. Płocczanie twierdzili że Wiśniewski zagrał ręką, ale sędzia tym razem nie podyktował karnego.

70 min. - W Górniku Możanicia zmienił Daniel Gacek, a w Orlenie Pastuszka zastąpił Wilka.

75 min. - Jarosław Popiela wszedł za Geworgiana.

81 min. - Za Probierza wszedł Daniel Kołodziejski. Maćkiewicz efektownie strzelił przewrotką, ale piłka przeleciała obok spojenia słupka z poprzeczką.

84 min. - Żółta kartka dla Mike Mouzie.

85 min. - Czerwona kartka dla Kołodziejskiego za dyskusje z arbitrem.

86 min. - Rzut wolny z około 18 metrów dla zabrzan. Strzelał pod poprzeczkę Bonk, ale Krupski zdołał wybić piłkę.

89 min. - W sytuacji sam na sam z Bledzewski znalazł się Maćkiewicz. Strzelił pod bramkarzem, ale piłka trafiła w słupek. Niecelna była też dobitka Nosala.

90 min. - Sędzia przedłuża spotkanie o 5 minut.

95 min. - Krupski świetnie broni strzał Piotra Gierczaka. Sędzia kończy mecz.