Relacja minuta po minucie

Stadion przy ul. Leśnej we Wronkach, godz. 17.30. BRAMKI: 1:0 (58. Kalu po podaniu Zieńczuka), 2:0 (Jackiewicz 90. po podaniu Zieńczuka). AMICA: Stróżyński - Siara Ż, Bosacki, Pęczak (46. Zieńczuk) - Sokołowski Ż, Bieniuk, Biliński, Jackiewicz Ż, Dubiela Ż (77. Wódkiewicz) - Król (46. Kalu), Sobociński. STOMIL: Krzyształowicz Ż - Cecot, Lenart, Biedrzycki Ż - Holc (87. Kowalczyk), Orliński (80. Kwiatkowski), Marzec, Szwed, Januszewski - Sawicki, Matys Ż (75. Salami). SĘDZIA: Robert Małek (Katowice). WIDZÓW: 1 tys.

Amica gra bez lekko kontuzjowanego Pawła Kryszałowicza, po chorobie do zespołu wrócił Dariusz Jackiewicz. Krzysztof Piskuła nie znalazł się nawet na ławce rezerwowych, pojechał na mecz z zespołem rezerw.

Od pierwszych minut meczu zdecydowanie przeważa Amica.

18. min Groźna akcja Amiki. Biliński podał w pole karne do Remigiusza Sobocińskiego, ten minął bramkarza Stomilu, strzelił do pustej bramki, ale piłkę w ostatniej chwili z linii bramkowej wybił Andrzej Biedrzycki.

33. min Do dośrodkowania Grzegorza Króla z prawej strony boiska wyskoczył Sobociński, strzelił, ale tuż nad poprzeczką.

36. min Techniczny strzał Piota Dubieli z rzutu wolnego o centymetry mija słupek bramki Stomilu. Krzyształowicz nie interweniował

40. min Na bramkę Stomilu szarżuje Król, chce minąć Tomasza Lenarta, obrońca olsztynian jest jednak lepszy i wybija piłkę na róg.

Stomil próbuje zaskoczyć Stróżyńskiego strzałami z dystansu, ale są one bardzo niecelne.

45. min Ładna akcja gospodarzy, Jackiewicz z prawej strony dośrodkowuje w pole karne, Król strzelił jednak słabo i niecelnie.

PODSUMOWANIE I POŁOWY

Przewaga Amiki od pierwszych minut meczu nie podlega dyskusji. Ładnie piłkę rozgrywa Jackiewicz, ale napastnicy Król i Sobociński pudłują. Olsztynianie często strzelają, ale bardzo niecelnie. Na boisku panuje nuda. Kibice więcej czasu spędzają na opalaniu się, niż na oglądaniu akcji piłkarzy.

46. min Po przerwie dwie zmiany w Amice: Marek Zieńczuk zastępuje Pawła Peczaka, a Maxwell Kalu - Grzegorza Króla

49. min Groźna akcja Stomilu. Po akcji Piotra Matysa, w sytuacji sam na sam ze Stróżyńskim jest Maciej Sawicki. Bramkarz Amiki dał sobie z nim radę.

51. min Do piłki poza polem karnym wybiegł Stróżyński, trafiła ona do Holca, który strzelał do pustej bramki. Piłkę zastopował Bieniuk. Chwilę później Rafał Szwed z rzutu wolnego strzelił po ziemi tuż obok słupka.

Pierwsze minuty drugiej połowy niespodziewanie należą do Stomilu, który groźnie atakuje.

58. min GOOOOOL DLA AMIKI!!!! Piękna kontra gospodarzy. Piłkę z własnego pola karnego wyprowadził Marek Zieńczuk, podał na prawą stronę do Maxwella Kalu, który z siedmiu metrów pokonał Krzyształowicza. Strzelał w krótki róg, piłka obiła się o słupek i wpadła do bramki.

Po stracie gola Stomil ruszył bardziej zdecydowanie do przodu, ale Amica groźnie kontruje i to te ataki gospodarzy są groźniejsze.

68. min Ładny strzał Sobocińskiego z Amiki przelatuje nad poprzeczką.

69. min Z rzutu wolnego z 25 metrów strzela Piotr Orliński, Stróżyński łapie piłkę.

Główna rolę w meczu próbuje odgrywać sędzia Robert Małek, który żółte kartki rozdaje za bardzo błahe przewinienia. Ofiarami takiego postępowania są Krzyształowicz i Jackiewicz, którym kartki się po prostu nie należały.

71. min Dubiela uderza z linii pola karnego, nad poprzeczką.

74. min Ładne, crossowe podanie Zieńczuka do Dubieli, ten drugi z ostrego kąta strzela w boczną siatkę

75. min Dubiela i Sobocińki wymieniają piłkę przed polem karnym, Sobocińki strzela w bramkarza

76. min Zmiana w Stomilu, Abel Salami zastępuje Piotra Matysa. Nazwisko zawodnika Stomilu wzbudza śmiech na trybunach.

77. min Amica będzie broniła korzystnego wyniku. Ofensywnego pomocnika Dubielę zastępuje defensywny, Grzegorz Wódkiewicz.

80. min Zmiana w Stomilu, Marek Kwiatkowski zastępuje Orlińskiego.

81. min Marek Zieńczuk strzela z linii pola karnego, Krzyształowicz odbija piłkę przed siebie, ale nie dochodzi do niej Kalu. Piłka wychodzi na aut.

82. min Kolejna groźna akcja gospodarzy. Zieńczuk wypuścił w uliczkę Sobocińskiego, ten był w sytuacji sam na sam z bramkarzem Stomilu, ale zbyt długo zwlekał z oddanie strzału i wracający Tomasz Lenart wybił piłkę na róg.

84. min Potężną bombę Jackiewicza Krzyształowicz czubkami palców paruje na róg.

87. min Kolejna zmiana w Stomilu. Kapitana zespołu Pawła Holca zastępuje Krzysztof Kowalczyk.

90. min GOOOOOOL DLA AMIKI!!!!! Środkiem boiska biegł Marek Zieńczuk, potknął się jednak. Cofnął się, opanował piłkę, podał do Dariusza Jackiewicza i ten strzelił potężnie z dwudziestu metrów. Piłka przeleciała między rękami Krzyształowicza i wpadła do bramki.

PODSUMOWANIE MECZU

Amica przez prawie cały mecz przeważała i stworzyła więcej groźnych sytuacji, z których dwie wykorzystała. Stomil bardziej zdecydowanie ruszył do ataku tylko na początku drugiej połowy, ale skarciła go bramka Kalu. Wronczanie w czwartek grają mecz pucharowy z FC Vaduz, ale ich forma nie napawa optymizmem. Z piłkarzami z Liechtensteinu Amica powinna jednak dać sobie radę bez większych problemów.