Relacja minuta po minucie

Sobota, 5 sierpnia, godz.17.30. Warszawa, stadion przy ul. Łazienkowskiej. Bramki: Mięciel (45., 87.), Citko (50.)- Kacprzak (58.). SKŁADY. LEGIA: Robakiewicz - Murawski, Zieliński, Siadaczka - Giuliano (79. Magiera Ż), Piekarski, Karwan, Czereszewski (63. Majewski), Wróblewski (46. Sokołowski) - Mięciel, Citko Ż. DYSKOBOLIA: Kotorowski - Kozioł,Lewandowski, Witkowski - Piechniak Ż, Prusek (83. Jaskot), Kacprzak, Rybarczyk, Majka Ż - Kłosiński Ż, Rocki (54. Umukoro). SĘDZIUJE: A. Należnik z Krakowa. WIDZÓW: 7 tys.

Mecz zaczyna się od komunikatu spikera, który obwieszcza, że z 1100 flag rozprowadzonych wśród kibiców podczas inauguracyjnego meczu z Zagłębiem Lubin sto nie wróciło do klubowego magazynu. Po raz setny w barwach Legii występuje Bartosz Karwan. Na ławce nieoczekiwanie Adam Majewski, w przeszłości występujący w zespole z Grodziska. W barwach drużyny przyjezdnej dwaj byli legioniści - Igor Kozioł i Jacek Kacprzak.

2 min - Marek Citko uwalnia się spod opieki obrońców. Jego strzał z ostrego kąta broni Krzysztof Kotorowski.

6 min - Strzał Jacka Kacprzaka broni Zbigniew Robakiewicz.

8 min - Żółta kartka dla Citki, który fauluje Igora Kozioła.

14 min - Wrzutka Radosława Wróblewskiego i lekki strzał głową Karwana. Prosto w środek bramki.

22 min - Akcja Giuliano prawym skrzydłem. Po dośrodkowaniu Brazylijczyka pięknie przewrotką z jedenastu metrów uderza Marcin Mięciel. Tuż nad poprzeczką.

23 min - Żółta kartka dla zawodnika gości Krzysztofa Majki za faul na szarżującym Mariuszu Piekarskim.

33 min - Drugi strzał gości. Z 25 metrów próbuje Kacprzak. Zbigniew Robakiewicz łapie kozłującą po trawie piłkę.

36 min - Piotr Rocki na czystej pozycji, ale nieczysto trafia piłkę głową i wyraźnie pudłuje.

38 min - Żółta kartka dla Krzysztofa Kłosińskiego za faul na Giuliano.

40 min - Dalekie dośrodkowanie Sylwestra Czereszewskiego. "Główkę" Mięciela broni Kotorowski.

45 min - GOL DLA LEGII! Pierwsza połowa przedłużona o minutę. Rzut rożny wykonany przez Citkę. Maciej Murawski nie trafia piłkę głową. Do odbitej od trawy piłki doskakuje Mięciel i z pół woleja trafia w prawy róg bramki.

PODSUMOWANIE i POŁOWY. Pierwsza połowa słaba. Legia grała wolno, bez pomysłu. Goście liczyli tylko na przypadek. Jak zwykle ostatnio szczęście po stronie drużyny z Warszawy. Ostatnia akcja przed przerwą przyniosła jej prowadzenie.

46 min - Zmiana w Legii. Wróblewskiego zastępuje Tomasz Sokołowski.

48 min - Kontra Legii. Piłkę wyprowadzają Giuliano i Sokołowski. Podanie przejmuje Mięciel i z linii pola karnego strzela pod poprzeczkę. Kotorowski wybija piłkę na róg.

49 min - Po rzucie rożnym Citki "główkę" Mięciela łapie bramkarz Dyskobolii.

50 min - GOOOL DLA LEGII!!! Kapitalne podanie Mięciela z lewej strony boiska. Citko czeka aż piłka odbije się od trawy i pięknym strzałem z kilkunastu metrów pakuje piłkę w lewe okienko.

54 min - Zmiana u gości. Philip Umukoro za Piotra Rockiego.

57 min - Żółta kartka dla Piotra Piechniaka z Grodziska.

58. min - GOL DLA DYSKOBOLII! Fantastyczny strzał Kacprzaka z ponad 30 metrów trafia w lewe okienko. Legia traci pierwszą bramkę w rozgrywkach. Dyskobolia trafia po raz pierwszy.

56 min - Podanie Rafała Siadaczki i "główka" Sylwestra Czereszewskiego obok lewego słupka.

63 min - Zmiana w Legii. Adam Majewski za Czereszewskiego.

66 min - Piłka po strzale Citki trafia w Sokołowskiego, zmienia kierunek, ale Kotorowski broni pewnie.

67 min - "Główka" Kłosińskiego nad poprzeczką bramki Legii.

69 min - Podanie Mięciela z lewego skrzydła, ale Karwan strzela słabo w bramkarza.

70 min - Znakomite wrzucenie Mariusza Piekarskiego na pole karne, ale Mięciel nie zorientował się w sytuacji.

72 min - Dalekie podanie Majewskiego. Z lewego skrzydła płasko podaje Siadaczka. Strzał Sokołowskiego z linii bramkowej wybija Kozioł.

74 min - W odstępie kilkunastu sekund Piekarski spóźnia się do podań Mięciela, a następnie Giuliano.

75 min - Robakiewicz ratuje Legię, wygrywając pojedynek z Kacprzakiem.

76 min - Strzał z dystansu Bogdana Pruska łatwo łapie Robakiewicz.

79 min - Zmiana w Legii. Schodzi Giuliano, wchodzi Jacek Magiera.

83 min - Zmiana w Dyskobolii. Schodzi Prusek, za niego Andrzej Jaskot.

84 min - Dogodną okazję dla gości marnuje Kłosiński.

86 min - Mięciel wyłuskuje piłkę. Sokołowski do Citki, ale ten zbyt długo zwleka i obrońcy wybijają mu piłkę.

87 min - GOL DLA GOSPODARZY! Znowu Legia przy piłce. W polu karnym podania wymieniają Citko z Piekarskim. Wreszcie piłka trafia do Mięciela, a ten lewą nogą mocno strzela pod poprzeczkę.

88 min - Żółta kartka dla Magiery z Legii.

90 min - Majewski do Mięciela, który mija bramkarza i z ostrego kąta efektowną sztuczką trafia w boczną siatkę. Choć na podanie czekał Magiera.

PODSUMOWANIE MECZU. Po przerwie spotkanie znacznie lepsze. Legia zagrała szybciej, a goście też spisywali się nie najgorzej. Przed rokiem meczem z Groclinem jako trener Legii debiutował Franciszek Smuda. Wtedy Legia wygrała 5:0, a trzy gole strzelił Czereszewski. Teraz godnie zastąpił go Mięciel. Po remisie Wisły z Widzewem piłkarze Legii po długiej przerwie znów na czele ekstraklasy.