Mecze towarzyskie. Remis Portugalii, wygrana Argentyny

W środowych najciekawszych meczach towarzyskich Włosi przegrali u siebie 1:2 z Argentyną, a Niemcy zremisowali 3:3 z Paragwajem. Oprócz Polaków, swoje mecze grali też grupowi rywale biało-czerwonych w el. do mistrzostw świata. Ukraina pokonała Izrael (2:0), Czarnogóra zremisowała z Białorusią (1:1), a Anglia okazała się lepsza od Szkocji (3:2)

Piłkarze Waldemara Fornalika wygrali swój mecz z Danią. Prowadzenie naszej reprezentacji dał szybko Mateusz Klich. Do przerwy dwa gole wbili jednak Duńczycy. Po zmianie stron biało-czerwoni ustrzegli się poważniejszych błędów w obronie i po bramkach Waldemara Soboty i Piotra Zielińskiego wygrali ostatecznie 3:2.

Anglii męki ze Szkocją, remis Czarnogóry, wygrana Ukrainy

W środę rozegrano tylko jeden mecz eliminacji. Rosjanie przegrali na wyjeździe z Irlandią Północną 0:1, przez co jeszcze bardziej skomplikowali sobie sytuację w grupie.

W meczach towarzyskich swoje siły sprawdzały zespoły z "polskiej" grupy. Najbliższy rywal naszej reprezentacji - Czarnogóra - zremisowała na wyjeździe z Białorusią. Gola strzelił Vucinić.

Ukraina nie miała żadnych problemów z pokonaniem Izraela. Była lepsza przez całe spotkanie, prowadzenia objęła już w pierwszej połowie, wynik podwyższyła po zmianie stron. Na listę strzelców wpisali się Rotan i Sełezniow.

Dużo więcej problemów w swoim meczu towarzyskim mieli Anglicy. Zawodnicy Roya Hodgsona po 11 minutach niespodziewanie przegrywali ze Szkocją 0:1. Na gola Morrisona jeszcze przed przerwą odpowiedział Walcott i choć po zmianie stron Szkotom ponownie prowadzenie dał Miler, to gospodarzom zwycięstwo zapewniły trafienia Welbecka i Lamberta.

Włosi pokonani, Portugalię uratował Ronaldo

W jednym z najciekawszych spotkań Włosi przegrali u siebie z Argentyną. Od początku groźniej atakowali goście, którzy prowadzenie objęli po błędzie obrony rywali i bramce Higuaina. Po przerwie podwyższyli na 2:0, a autorem gola z kontry był Banega. Włosi zdołali odpowiedzieć tylko jedną, ale za to piękną bramką Ignacie.

W meczu Portugalii z Holandią padł remis 1:1. Goście prowadzili po bramce Strootmana. Rywale przycisnęli dopiero w końcówce. Bramkę dla Portugalczyków zdobył Cristiano Ronaldo.

Prowadzona przez niemieckiego trenera Ottmara Hitzfelda Szwajcaria sprawiła dużą niespodziankę, kończąc serię 11 meczów bez porażki Brazylijczyków. Jedyna bramka padła w 48. minucie, gdy Dani Alves tak niefortunnie przeciął dośrodkowanie Harisa Seferovica, że posłał piłkę głową do własnej bramki.

Bramek nie zobaczyli kibice w Brukseli, gdzie Belgowie zremisowali z Francją.