Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Pogoń Szczecin - Śląsk Wrocław 2:0 (1:0)

Pierwszy mecz Pogoni w Szczecinie oglądało 18 tys. widzów. Klub kibica wyrzucił na murawę 8 tys. serpentyn. Pogoń strzeliła dwa gole i wygrała
Kibice Pogoni już trzy godziny przed meczem oblegali bramy stadionu Pogoni. Tuż po godz. 16, nie mogąc się doczekać otwarcia wejścia od ul. Witkiewicza, z biletami w rękach sforsowali bramę.

Od pierwszych minut w barwach gospodarzy zagrał Grzegorz Mielcarski, jednak widać było u niego spore braki kondycyjne i po przerwie nie wyszedł już na boisko. - Myślę, że już niedługo Grzesiek będzie naszym czołowym zawodnikiem - twierdził trener Pogoni Edward Lorens.

Śląsk w pierwszej połowie zmarnował dwie bardzo dobre sytuacje. Najpierw Krzysztof Szewczyk po minięciu Radosława Majdana za słabo dośrodkował w pole karne, a Sławomir Nazaruk przegrał pojedynek sam na sam z bramkarzem Pogoni. Portowcy odpowiedzieli golem Brasilii, który w piątek obchodził 23. urodziny. Od 51. min szczecinianie grali w dziesiątkę, bo po drugiej żółtej kartce boisko opuścił Dariusz Dźwigała. Śląsk jednak do końca meczu nie zagroził bramce Majdana, a Pogoń zdobyła drugiego gola. Dalekie podanie Mosóra wykorzystał Robert Dymkowski.

Gracz meczu        


Kazimierz Węgrzyn

Skutecznie kierował obroną Pogoni. Ze spokojem odbierał piłki, blokował strzały i naprawiał błędy kolegów.

Pogoń - Śląsk        
  16 strzały 12  
  5 celne 3  
  7 rzuty rożne 3  
  0 słupki i poprzeczki 0  
  21 faule 20  
  5 spalone 1  
  4 żółte kartki 3  
  1 czerwone kartki 0  


Strzelcy bramek

Pogoń: Brasilia (26. bez asysty), Dymkowski (79. z podania Mosóra).

Widzów 18 tys.

Pogoń: Majdan - Węgrzyn, Dokowić Ż, Mosór, Bednarz - Dźwigała ŻCZ, Gęsior (44. Szubert), Drumlak, Chi Fon (83. Fornalak Ż) - Brasilia, Mielcarski (46. Dymkowski).

Śląsk: Gruszka - Sadzawicki, Milewski Ż, Stokowiec, Janus Ż - Nowakowski (65. Aleksander), Szewczyk Ż, Stolarz (77. Kowalski), Lato - Włodarczyk (77. Filipczak), Nazaruk.