Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

MŚ do lat 20. Złoto dla Francuzów

Piłkarze reprezentacji Francji pokonali po rzutach karnych Urugwaj i zdobyli mistrzostwo świata do lat 20. To ich pierwszy medal w tej kategorii wiekowej.
Po fazie grupowej wydawało się, że głównym kandydatem do wygrania tureckiej imprezy są Hiszpanie, którzy ten etap rozgrywek przebrnęli bez straty punktu, pokonując między innymi Francuzów. Ekipa "Trójkolorowych" rozkręcała się jednak w imprezie z każdym kolejnym meczem. Najpierw rozbiła gospodarzy (4:1), potem Uzbekistan (4:0), w półfinale okazała się lepsza od Ghany (2:1).

Nieco większe problemy w drodze do meczu o złoto mieli Urugwajczycy. Piłkarze z Ameryki Południowej w ćwierćfinale odesłali do domu wspominanych Hiszpanów. W półfinale po karnych ograli rewelację turnieju - Irak.

Konkurs jedenastek nie był jednak dla nich szczęśliwy w finale. Pierwsze dwie jedenastki egzekwowane przez Vazqueza i De Arrascaetę świetnie wybronił Areola. Na nic zdał się celny strzał Olazy, bo po chwili Francuzi za sprawą trafienia Foulquier rozstrzygnęli konkurs jedenastek na swoją korzyść.

Urugwajczycy, którzy wcześniej zdobywali medale w 1997 roku (srebrny) oraz w 1979 (brązowy) mają czego żałować, bo w regulaminowym czasie gry mieli kilka okazji do zdobycia bramki. Jeszcze w pierwszej połowie w sytuacji sam na sam gola nie potrafił strzelić Lopez. Pod koniec spotkania w podobnej sytuacji fatalnie zachował się Avenatti.

W meczu o trzecie miejsce Ghana pokonała Irak 3:0.