Wisła Kraków - Ruch Radzionków 4:0 (1:0)

Zwłaszcza w I połowie ?Cidry? dzielnie sobie poczynały, ale Wisła wygrała zasłużenie, choć za wysoko
W I połowie Wisła nie osiągnęła takiej przewagi, jakiej chciałoby 8 tys. kibiców. Goście, najwyraźniej pokrzepieni powrotem do gry "Ecika" Janoszki, zmuszali Artura Sarnata do wysiłku. Ale Wisła nie od parady ma w drugiej linii Tomasza Kulawika i Ryszarda Czerwca. Ten pierwszy zagrał "z klepki", a ten drugi uderzył mocno w lewy róg. Dariusz Klytta zdołał wybić piłkę ręką przed siebie, ale dobitka Tomasza Frankowskiego była skuteczna.

Dlaczego w 31. min nie padło wyrównanie, wiedzą tylko Wojciech Myszor i Wojciech Grzyb, którzy z najbliższej odległości główkowali w słupki. - Nie możemy więcej grać tak niefrasobliwie, jak w I połowie - narzekał Orest Lenczyk, który już czwarty raz w karierze jest trenerem Wisły. - Co miałem mówić Baszczyńskiemu, gdy ten znowu zarobił żółtą kartkę? I tak gdy wszedłem do szatni, miał głowę między kolanami.

W II połowie krakowianie grali znacznie lepiej. Bramki były tylko kwestią czasu, a najładniejszą zdobył Maciej Żurawski, który z ostrego kąta trafił z lewej nogi w okienko. - Nie zasłużyliśmy na tak wysoką porażkę. Łatwo traciliśmy bramki, właściwie każdej z nich można było uniknąć, a sami w sytuacjach podbramkowych gubiliśmy się - stwierdził szkoleniowiec radzionkowian Piotr Piekarczyk.

Gracz meczu

Ryszard Czerwiec

(Wisła). Strzelił ładną bramkę na 2:0, przyczynił się do zdobycia pierwszego i trzeciego gola. Ponownie udowodnił, że dobrze przygotowany jest królem środka pola.