Liga francuska. 33. kolejka. Lyon wygrał z Bordeaux

Po tym zwycięstwie można powiedzieć, że jesteśmy kandydatem do tytułu, a przynajmniej do tego, aby wystartować w Lidze Mistrzów - powiedział po meczu w Bordeaux trener Olympique Lyon Paul Le Guen
Mistrz Francji wygrał w spotkaniu na szczycie 1:0. Jedynego gola strzelił Brazylijczyk Sonny Anderson. Było to szóste z rzędu zwycięstwo Lyonu. Do końca rozgrywek Olympique nie gra już z zespołami z czołówki, ale też jego największy rywal AS Monaco ma równie korzystny kalendarz.

Monaco wygrało na Korsyce z Ajaccio 4:2. Wszystkie gole piłkarze z Księstwa strzelili w 26 minut. Doskonale wypadła czwórka ofensywnych zawodników: Shabani Nonda, Dado Prso, Jerome Rothen, Ludovic Giuly. Dwa gole Ajaccio strzeliło w drugiej połowie, mimo że piłkarze grali bez jednego zawodnika (czerwona kartka dla Regragui).

Lyon i Monaco jako jedyne francuskie kluby już dziś myślą o wzmocnieniach na przyszły sezon, kiedy znów walczyć będą w Lidze Mistrzów. Oba kluby starają się o napastnika Ligue 1 Didiera Drogba z Guingamp (14 goli). Z przedstawionych we "France Football" i "L'Equipe" pierwszych notowaniach transferowych wynika jednak, że tak jak w ostatnich latach z Francji wciąż wyjeżdżać będą najlepsi zawodnicy. Hitem transferowym może być sprzedaż Brazylijczyka Ronaldinho z Paris Saint Germain, klubu, który po tej kolejce stracił definitywnie szanse na zakwalifikowanie się do Ligi Mistrzów. Gracz ma iść do Manchesteru United lub Interu Mediolan za 30 mln euro. Djibril Cisse z Auxerre ma przejść do Juventusu Turyn, Barcelony bądź Liverpoolu za 25 mln euro. Do francuskich klubów być może trafią polscy piłkarze. Zawodników Wisły Kraków (Arkadiusza Głowackiego, Marcina Kuźbę, Kalu Uche) obserwują już od kilku miesięcy wysłannicy Auxerre, Bordeaux, Lyonu, Olympique Marsylia. Dyrektor Lyonu Bernard Lacombe był na środowym spotkaniu Wisła - Legia.

TROYES - OLYMPIQUE MARSYLIA 0:0.

AJACCIO - AS MONACO 2:4 (0:4): Robin (58.), Gr. Lacombe (67.) - Giuly (6.), Prso (14., 19), Nonda (26., karny)

GUINGAMP - BASTIA 3:0 (2:0): Drogba (7., 52.), Le Roux (40.)

LE HAVRE - RENNES 0:1 (0:1): Piquionne (25.)

LILLE - SEDAN 0:0

BORDEAUX - OLYMPIQUE LYON 0:1 (0:0): Anderson (61.)

MONTPELLIER - SOCHAUX 0:2 (0:1): Frau (37.), Santos (54.)

NICE - AUXERRE 1:0 (0:0): Everson (46.)

PARIS SAINT GERMAIN - LENS 0:1 (0:0): Moreira (46.)

STRASBOURG - FC NANTES 2:0 (1:0): Deroff (42.), Martins (84.)