Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Afera korupcyjna w piłce nożnej. Kto ustawiał najwięcej?

Według danych uzyskanych przez włoskiego dziennikarza Tancrediego Palmieriego, najwięcej spotkań ustawiono w Turcji, Niemczech i Szwajcarii. Nieznana jest liczba meczów ustawionych w eliminacjach mistrzostw świata.
Zwykle dobrze poinformowany włoski korespondent CNN i współpracownik "La Gazzetta dello Sport" Tancredi Palmeri, umieścił na swoim profilu na Twitterze więcej informacji, dotyczących ujawnionej w poniedziałek olbrzymiej afery korupcyjnej w światowym futbolu.

Okazuje się, że tylko jeden z 380 przypuszczalnie ustawionych meczów odbył się we Włoszech, od dawna kojarzonych z piłkarską korupcją.

Dziennikarz podał listę "rekordzistów" wśród futbolowych krętaczy. Najwięcej spotkań miało zostać ustawionych w Turcji - aż 79. Na drugim miejscu znalazły się Niemcy z 70 ustawionymi spotkaniami. Trzecia była... Szwajcaria.

Lista ustawionych spotkań:

Państwo Liczba ustawionych meczów
1. Turcja 79
2. Niemcy 70
3. Szwajcaria 41
4. Finlandia 32
5. Węgry 20
6. Belgia 19
7. Chorwacja 18
8. Austria 16
9. Bośnia i Hercegowina 7
10. Słowenia 7
380 spotkań miało zostać ustawionych w Europie. Na świecie - 300 kolejnych. Europol utrzymuje, że ma "twarde dowody" na ustawienie 150 z tych 300.

Nadal niesprecyzowana jest kwestia remisu w meczu Ligi Mistrzów, który miał w ciągu ostatnich "trzech-czterech lat" odbyć się w Anglii, ale wiele wskazuje na to, że w tym przypadku "Liga Mistrzów" to może być jedynie skrótem myślowym od terminu "eliminacje Ligi Mistrzów".

Palmieri, który informacje miał uzyskać od źródła w Europolu, podaje też szczegóły dotyczące spotkań ustawionych poza rozgrywkami ligowymi.

Inne rodzaje rozgrywek Liczba ustawionych meczów
Eliminacje Ligi Mistrzów 2
Liga Europy 1
El. Ligi Europy 14
El. reprezentacji U-21 2
El. mistrzostw świata x