Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

FIFA odbuduje zniszczony stadion w Gazie

Wizytujący Brazylię sekretarz generalny FIFA Jerome Valcke obiecał odbudować zniszczony przez izraelskie rakiety Palestine Stadium w Gazie. Obiekt ucierpiał w wyniku trwających od kilkunastu dni walk.
My też mamy zdanie! Dzielimy się nim na Facebook/Sportpl ?

- Czujemy się zobowiązani do odbudowy piłkarskiej infrastruktury, która została zniszczona. Odbudujemy też stadion w Gazie - cytuje Valckego Fifa.com. - Futbol jednoczy ludzi. Wspomożemy każdą inicjatywę, która pomoże w odbudowie - dodał.

Obiekty sportowe zostały zdemolowane w tym miesiącu przez izraelskie myśliwce, które ostrzelały i poważnie uszkodziły halę sportową, okoliczne budynki, a także pozostawiły na murawie cztery wielkie leje po wybuchach. Koszty zniszczeń na 10-tysięcznym stadionie liczone są w milionach dolarów.

FIFA już wcześniej angażowała się w budowę obiektów piłkarskich w Gazie, na Zachodnim Brzegu Jordanu i w Izraelu. Reprezentacja Palestyny rozgrywa swoje mecze na trzech stadionach - w Gazie, na Zachodnim Brzegu, a także we wschodniej Jerozolimie.

Rzecznik izraelskiej armii wyjaśnił, że stadion został ostrzelany, bo był używany do ostrzeliwania Jerozolimy i Tel Awiwu rakietami Fajr-5.