Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Danone Nations Cup: Zidane na Stadionie Narodowym

Już dziś wielkie wydarzenie w Warszawie! Piłkarskie mistrzostwa dla dzieci w wieku od 10 do 12 lat.
Gdy w 2000 roku rozegrano we Francji pierwsze zawody, wzięło w nich udział osiem drużyn z dwóch kontynentów. Biało-czerwoni uczestniczą w imprezie od początku. W tym roku stolica Polski jest gospodarzem Danone Nations Cup. Pomysł turnieju narodził się w czasie francuskiego mundialu w 1998 roku. Trójkolorowi wygrali go, pokonując w finale Brazylię 3:0. Dwie bramki zdobył obecny ambasador piłkarskiego turnieju Danone'a Zinedine Zidane.

Przygotowanie pierwszych rozgrywek zajęło dwa lata. Mimo że pierwsza edycja była mniejsza, to w kwalifikacjach krajowych zagrało 35 tys. dzieci. Rok później były już 24 reprezentacje, a na najlepszego zawodnika wybrano Giovaniego Dos Santosa, który był później piłkarzem m.in. Barcelony i Tottenhamu, a teraz gra w Mallorce.

Rok w rok dołączały kolejne państwa, by w 2007 roku osiągnąć obecną liczbę drużyn - 40. Trzy lata później turniej po raz pierwszy rozegrano poza Francją - w RPA. Rok temu finał odbył się na Santiago Bernabeu w Madrycie. Na trybunach było 45 tys. kibiców. Organizatorzy liczą na to, że frekwencja na Narodowym będzie w tym roku większa niż w Hiszpanii.

Z całego świata

Danone Nations Cup to największa piłkarska impreza na świecie dla dzieci w wieku od 10. do 12. roku życia. W tym roku na organizatora wybrano Warszawę. - Zarówno miasto, jak i Stadion Narodowy były dla nas i organizatorów Danone Nations Cup wyborem naturalnym. Stadion to symbol nowoczesności - uzasadnia wybór Polski jako gospodarza turnieju Harry Klompe, dyrektor generalny Danone.

Na finał turnieju Danone'a przybędą reprezentacje ze wszystkich kontynentów. Polskę będzie reprezentować OZPN Gorzów Wielkopolski, który wygrał krajowe eliminacje. O awans do finału powalczą z Senegalem, Portugalią, Australią i Arabią Saudyjską.

Oprócz boiskowej rywalizacji Danone Nations Cup to propagowanie zasad fair play i zdrowego trybu życia wśród najmłodszych. Jednemu z finalistów zostanie wręczona nagroda fair play i honorowe trzecie miejsce.

Finał i mecze rankingowe rozegrane zostaną 9 września na Stadionie Narodowym w Warszawie. Początek imprezy o godz. 10. Zinedine Zidane, międzynarodowy ambasador DNC, będzie jednym z gości imprezy.

Oprócz meczów organizatorzy przygotowali liczne atrakcje dla rodzin z dziećmi. Bilety do nabycia na Eventim.pl (10 zł). Całkowity zysk ze sprzedaży wejściówek zostanie przeznaczony na wsparcie akcji dożywiania najbiedniejszych dzieci "Danone. Podziel się posiłkiem".

Komentarze (2)
Danone Nations Cup: Zidane na Stadionie Narodowym
Zaloguj się
 • voooo

  Oceniono 1 raz 1

  Nationc?

  Dos Santos nie gra obecnie w Tottenhamie.

 • kaja.gmb

  0

  Bardzo duży zaszczyt nas kopnął, że akurat w Polsce organizowane są finały. Wielka sprawa- nie bójmy się słów, to drugie święto futbolu w naszym kraju tego roku.
  Akcja zaszczytna i chwalebna. Dzieci to nasza przyszłość i trzeba im dawać szansę na możliwe najlepsze wykorzystanie swojego potencjału. Bo coraz mniej takich które uprawiają sport, a coraz więcej garbusków komputerowych
  ciezki-jak-z-waty.blog.pl/2012/08/21/porozmawiajmy-o-dzieciach

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX