Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Były szef niemieckiej piłki: Nieśpiewający hymnu nie powinni dostawać powołań

Były prezes niemieckiego związku piłki nożnej Gerhard Mayer-Vorfelder uważa, że piłkarze, którzy przed meczem nie śpiewają hymnu nie powinni być powoływani do reprezentacji.
- Trener (Joachim Loew - red.) powinien traktować śpiewanie hymnu jako obowiązek. Selekcjoner zawsze mówi, że nie może ich do tego zmuszać. Ja twierdzę, że jest to możliwe. Powinien oświadczyć, że nie będzie powoływał takich piłkarzy - powiedział wiceprezydent UEFA w wywiadzie dla gazety Bild.

Były prezydent DFB za przykład podał mecz półfinałowy Niemiec z Włochami podczas Euro 2012. Według Mayera-Vorfeldera Włosi zawstydzili Niemców już przed spotkaniem. - Azzurri śpiewali hymn z pasją, z miłości do swojego kraju. A my? To hańba - skrytykował postawę zespołu.

- Dla mnie nie ma powodu, by milczeć. Nie możesz grać dla reprezentacji i czerpać z tego korzyści, a przy okazji zachowywać się jak 'pół-Niemiec' - zakończył.

Reprezentacja Niemiec, która na Euro 2012 odpadła w półfinale, 14 sierpnia rozegra mecz towarzyski z Argentyną. Eliminacje do mistrzostw świata w Brazylii nasi zachodni sąsiedzi rozpoczną w Hannoverze od meczu z Wyspami Owczymi